reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu przede wszystkim przypominamy, że już w najbliższy czwartek, 17 października, spotykamy się na Evertiq Expo Kraków. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Polska:

Evertiq Expo Kraków to targi i konferencja dla branży elektronicznej. Garść informacji praktycznych można znaleźć pod tym linkiem. Wracamy jednak do wiadomości z firm: Nidec Motors & Actuators zainwestuje co najmniej 165 mln PLN w Małopolsce. Polska staje się hubem produkcji baterii. Sonel: koniunktura sprzyja dalszej poprawie wyników. ARP i RAFAKO wzmacniają współpracę. Powstało konsorcjum, które ma wysłać polską misję naukową na Marsa. Cognex wynajął powierzchnie we wrocławskim Business Garden. InventionMed planuje współpracę z amerykańską spółką technologiczną HaptX. PGM Automotive, czyli pięciu polskich producentów łączy siły. A skoro w tym tygodniu mówimy o Evertiq Expo Kraków, to zachęcamy też do przeczytania wywiadów z dwoma z naszych ekspertów, na których wykłady zapraszamy 17 października: Wamtechnik i Phoenix Contact.

Świat:

Chociaż serce chciałoby pisać o Nagrodzie Nobla w dziedzinie literatury, to jednak nie sposób nie poświęcić uwagi noblistom, którzy zostali docenieni za opracowanie baterii litowo-jonowych. Bosch stawia na układy SiC dla motoryzacji. Boeing i Porsche chcą wspólnie opracować latający samochód. Etteplan przejmuje Teknifo AB. Siemens otworzył centrum innowacji w USA. Natomiast Advantech uruchomił nowe centrum serwisowe w Japonii. Samsung kończy produkcję smartfonów w Chinach. Vitesco Technologies, nowa spółka Continental, rozpoczęła działalność. Branżowi giganci z inicjatywą na rzecz rozwoju autonomicznych samochodów. Murata zakończyła budowę dwóch nowych hal. Dialog Semiconductor przejmuje Creative Chips GmbH. I na koniec dwie akwizycje ASSA ABLOY.

Technologie:

Nowa generacja procesorów AMD Epyc. Niezwykła technologia transferu microLED.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2