reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

InventionMed planuje współpracę z amerykańską spółką technologiczną HaptX

Twórca zaawansowanych rozwiązań technologicznych z dziedziny VR i robotyki, wesprze InventionMed w pracach nad symulatorami medycznymi tworzonymi na potrzeby dermatologii klinicznej i estetycznej, a w szczególności nad najnowszym projektem spółki – wirtualną strzykawką.

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, rozpoczyna rozmowy dotyczące współpracy z firmą HaptX z Seattle. Rękawice VR stworzone przez HaptX zdobyły w czerwcu uznanie Jeffa Bezosa w trakcie konferencji re: MARS organizowanej przez Amazon.
HaptX to innowacyjna firma z branży technologicznej, specjalizująca się w tworzeniu nowatorskich rozwiązań z dziedziny wirtualnej rzeczywistości, a przede wszystkim narzędzi imitujących zmysł dotyku. Zespół wykwalifikowanych inżynierów, biomedyków i mechaników opracował rękawice, dzięki którym możliwe jest odczuwanie realistycznych wrażeń w wirtualnym świecie. Opatentowana przez HaptX technologia mikroprzepływów pozwala poczuć kształt, ruch, teksturę i wagę obiektów przenosząc dotykowe odczucia na nowy poziom. Rękawice HaptX obecnie znajdują zastosowanie w symulatorach tworzonych dla wiodących światowych firm między innymi z branży motoryzacyjnej, lotniczej, a także dla instytucji rządowych. Rozwiązania oferowane przez HaptX pozwolą na udoskonalenie produktów InventionMed. W pierwszej kolejności firmy planują współpracę w zakresie opracowania i komercjalizacji wirtualnej strzykawki – drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego spółki. - Widzimy bardzo duży potencjał we wspólnych działaniach z firmą HaptX. Pionierskie rozwiązania przenoszące zmysł dotyku do wirtualnej rzeczywistości w połączeniu z naszą autorską technologią podwójnej immersji, pozwolą na stworzenie produktu na najwyższym światowym poziomie - komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed. Wirtualna strzykawka to sprzęt szkoleniowy przeznaczony dla specjalistów z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Symulator medyczny pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Urządzenie wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia. Projekt otrzymał dofinansowanie od Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/2021 roku. Równolegle, InventionMed planuje budowę innowacyjnego na skalę światową Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Spółka podpisała umowę na dofinansowanie projektu w Ministerstwie Rozwoju w kwocie 16 mln zł. InventionMed jeszcze w tym roku planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1