reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 września 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

Najciekawszą informacją dotyczącą polskiego przemysłu elektronicznego były wieści z firmy LG Chem, która chce uruchomić zakład w Europie, najprawdopodobniej we Wrocławiu.
Z kraju

LG Chem dopiero się rozgląda za lokalizacją nowej fabryki, ale wygląda na to, że Wrocław jest bardzo silnym kandydatem.
więcej...

Również poniedziałek rozpoczęliśmy dobrą wiadomością z firmy TRUMPF Huettinger, która rozwija dział produkcji elektroniki.
więcej...

Jeszcze jedna wiadomość o inwestycji to plany firmy PIT-RADWAR dotyczące budowy hali badań w Kobyłce pod Warszawą.
więcej...

Po zeszłotygodniowym otwarciu Innopolis (warto raz jeszcze o tym przypomnieć) nadal sporo wieści o nowych laboratoriach: Nokia i AGH w Krakowie, laboratorium grafenowe na Politechnice Warszawskiej czy nowoczesny cleanroom we wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Coraz więcej dzieje się także w związku z konkursami w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020. NCBR ogłosiło listę projektów badawczo-rozwojowych rekomendowanych do dofinansowania w konkursie 1/1.1.1/2015 „Szybka ścieżka” . Z kolei projekt firmy Integer.pl został bardzo wysoko oceniony w programie „Demonstrator”.

Ze świata

A co się działo na świecie? Kolejne przejęcie w branży półprzewodników, czyli Dialog Semiconductors przejmuje Atmela.
więcej...

Gigant w branży półprzewodników Qualcomm wybrał do wsparcia 10 robotycznych start-upów. Zerknijcie jakie.
więcej...

Przegląd kończymy niewesołą wiadomością: znany także w Polsce producent komponentów dla motoryzacji Johnson Controls zapowiedział duże zwolnienia.
więcej...

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2