reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Integer.pl Przemysł elektroniczny | 24 września 2015

Integer.pl z dofinansowaniem NCBR

Integer.pl, po sukcesie z paczkomatami, zamierza rozwijać kolejny biznes tego typu: lodówkomaty. Projekt firmy właśnie został rekomendowany do dofinansowania przez NCBR w konkursie "Demonstrator".

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na początku tego tygodnia zakończyło ocenę merytoryczną projektów badawczo-rozwojowych, związanych z wytworzeniem instalacji pilotażowej lub demonstracyjnej. Wśród projektów rekomendowanych do dofinansowania jest przedsięwzięcie „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” zgłoszone przez Integer.pl. Kwota wnioskowanego dofinansowania to ponad 10 mln PLN, a całkowity koszt projektu to około 25,7 mln PLN. Integer.pl chce tym razem zająć się instalacją lodówkomatów i zrewolucjonizować sposób dostaw towarów spożywczych.
- Dzięki wsparciu z NCBR przedsiębiorstwa stawiające na innowacje będą mogły przetestować nowatorskie rozwiązania, których celem jest transfer wyników prac badawczo-rozwojowych do gospodarki, a w efekcie wprowadzenie na rynek nowoczesnych i innowacyjnych technologii, produktów i procesów - informuje NCBR.
- Wzrost znaczenia internetu w naszym życiu kreuje kolejne fale zmian w sposobie funkcjonowania klientów, a co za tym idzie również sieci handlowych. Rynek spożywczy jest ogromny a jednocześnie relatywnie słabo spenetrowany przez on-line. To jednak się zmienia – w dodatku bardzo gwałtownie. W Wielkiej Brytanii czy Francji, gracze którzy weszli w on-line, generują już ponad 10% swoich przychodów właśnie z tego kanału. Wdrażając projekt lodówkomatów wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących wygodę i szybkość dostaw oraz sieci handlowych, chcących dostarczyć jak najlepszą usługę w konkurencyjnych cenach. Już dzisiaj widzimy, że zainteresowanie naszymi maszynami jest większe niż pierwotnie zakładaliśmy – komentuje dla evertiq.pl Maciej Padjas, dyrektor marketingu Grupy Integer.pl. Projekt „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń” został rekomendowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu 1/1.1.2/2015 Działanie 1.1. "Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1