reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 września 2015

Dialog Semiconductor przejmuje Atmela

Wartość ogłoszonej w weekend, kolejnej transakcji przejęcia w branży półprzewodników, to 4,6 mld USD.
Brytyjsko-niemiecki producent półprzewodników, Dialog Semiconductor, przejmie producenta mikrokontrolerów z San Jose, firmę Atmel, by poszerzyć swoje portfolio produktów dla branży przemysłowej. Dialog chce także zdywersyfikować bazę swoich klientów i zdobyć więcej kontrahentów działających w sektorze internetu rzeczy oraz motoryzacyjnym. Firma zamierza także umacniać swoją pozycję lidera w układach zarządzania mocą.

Zamknięcie transakcji planowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

Dialog już od jakiegoś czasu szukał możliwości rozszerzenia swojej oferty dla przemysłu, rozważana była fuzja z austriackim producentem sensorów, ale rozmowy przerwano w zeszłym roku – pisze Reuters.

Jak widać aktywność producentów na polu fuzji i przejęć nie ustaje. IC Insights raportuje, że tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku łączna wartość umów przejęcia podpisanych przez firmy z branży półprzewodników wyniosła 76,6 mld USD. Najważniejsze to m.in. kupno Freescale przez NXP za 11,8 mld USD, przejęcie Broadcom przez Avago (37 mld USD) oraz kupno Altery przez Intel (16,7 mld USD).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2