reklama
reklama
© solstudio dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Moce produkcyjne fabryki LG Energy Solutions w Kobierzycach mają sięgnąć 100 GWh – firma otrzymała decyzję o wsparciu czwartego etapu budowy zakładu. Jak co piątek, zapraszamy do szybkiego sprawdzenia, co działo się w tym tygodniu.

Polska:

Pod Wrocławiem powstanie największa fabryka akumulatorów EV na świecie – ARP SA wydała czwartą decyzję o wsparciu dla LG Energy Solution. Intel rozbudowuje siedzibę w Gdańsku. LUG Light Factory rozważa inwestycję w Maroku. JR Holding ASI wesprze SatRevolution. Healthnomic pozyskał 2,5 mln PLN na badania i produkcję. Projekty firm Amica, Relpol i Northvolt Poland wśród wybranych do dofinansowania. Relpol podał więcej informacji o swoim przedsięwzięciu. AGH nawiązała współpracę z PZL Sędziszów. SoftBlue zaoferuje akcje na ponad 10 mln PLN. Kolejna firma ze wsparciem w Suwalskiej SSE.

Świat:

Firmy półprzewodnikowe przeznaczyły w 2020 roku rekordową kwotę na badania i rozwój. Audi i FAW utworzą chińską spółkę produkcyjną. TSMC wyprodukuje dla MediaTek w 6 nm. Spółka Muraty zakończyła budowę nowych obiektów. PCB Connect i Accent PCB łączą siły w Holandii. Foxconn wybuduje fabrykę w Wietnamie. ROHM zwiększy moce produkcyjne układów SiC. GE Healthcare rozbuduje węgierskie centra R&D. MediaTek największym dostawcą mobilnych SoC w Chinach. Cadence przejmuje NUMECA.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2