reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny |

Relpol opracuje technologie produkcji przekaźników dla infrastruktury krytycznej

NCBR kilka dni temu opublikowało nową listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu „szybka ścieżka”. Grant otrzymała m.in. firma Relpol, która podała właśnie nieco więcej informacji na temat swoich planów.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie oceniło projekt inwestycyjny Relpolu i wydało rekomendację do jego dofinansowania w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 i konkursu 6/1.1.1/2020 SS Duże/MSP/JN 4 - Szybka ścieżka. Relpol zrealizuje zatem przedsięwzięcie pn. „Opracowanie prototypowej technologii do produkcji przekaźników o podwyższonej niezawodności do zastosowania w infrastrukturze krytycznej”. Wartość projektu wynosi 7,717 tys. zł. Zostanie on sfinansowany dotacją z NCBiR w wysokości ok. 3,585 tys. zł, środkami własnymi i ewentualnie kredytem bankowym. Okres realizacji projektu planowany jest na 3 lata, do 31 grudnia 2023 roku. Projekt polega na opracowaniu technologii produkcji dwóch typów nowych przekaźników o podwyższonych parametrach niezawodnościowych, z zastosowaniem nowoczesnych materiałów, o wysokim poziomie bezpieczeństwa, funkcjonalności eksploatacyjno-montażowej, przeznaczonych na niszowy obszar rynku, jakim jest infrastruktura krytyczna – czytamy w komunikacie Relpolu. Jak zapewnia spółka, wśród korzyści, które zapewni projekt, są obniżenie kosztów inwestycyjnych przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Przedsięwzięcie stanowi odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby rynku oraz branży w zakresie:
  • wdrażania rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności działania systemów infrastruktury krytycznej,
  • automatyzacji i optymalizacji ekonomicznej funkcjonowania systemów infrastruktury krytycznej,
  • wdrażania rozwiązań umożliwiających obniżenie kosztów inwestycyjnych utrzymania i eksploatacji systemów infrastruktury krytycznej przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.
Relpol SA jest producentem przekaźników, gniazd i akcesoriów działającym w branży od 1958 roku, główny zakład firmy znajduje się w Żarach. Produkty Relpolu znajdują zastosowanie w wielu obszarach, np. automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej, telekomunikacji, AGD, fotowoltaice, motoryzacji, itp. Relpol osiąga obroty rzędu 120 mln PLN, 70% produkcji trafia na eksport do Europy Zachodniej, Rosji i pozostałych rynków na całym świecie, a 30% na rynek krajowy.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2