reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 15 maja 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

TSMC zamierza uruchomić fabrykę w USA, a Volkswagen wybuduje obiekty produkcyjne w ramach JV z Northvolt. W tym tygodniu bardzo polecamy też artykuł o wpływie technologii 5G na produkcję płytek drukowanych.

Polska:

PAŻP: Unijne miliony na cyfrową rewolucję w obsłudze dronów. Vigo System ma nową umowę z Caterpillar. ML System uruchomił nowy kanał sprzedaży. PZL Sędziszów właścicielem marki Battery Guru. Panattoni ukończył kolejny projekt w Łodzi, realizowany głównie na potrzeby BSH. Plus uruchomił komercyjną sieć 5G, natomiast sieć badawczą uruchomiono na Politechnice Łódzkiej. XTPL planuje emisję akcji i obligacji. Holo4Labs uruchomi kampanię crowdfundingu udziałowego. Politechnika Śląska robotyzuje walkę z pandemią z udziałem APA Group i KUKA. Łukasiewicz i PGM podpisały list intencyjny o współpracy. NCBR: startuje projekt e-Van.

Świat:

TSMC zamierza zainwestować 12 mld USD w fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Spółka JV Volskwagena i Northvolt nabiera rozpędu. Intel Capital inwestuje w 11 przełomowych start-upów. Tesla pozyskała kredyt na fabrykę w Szanghaju. Darekon zainstalował nową linię produkcyjną w fińskim zakładzie. Imagination i BAIC Capital powołują spółkę JV. Projekt Volvo LIGHTS – elektryczna rewolucja transportu ciężarowego. Valmet Automotive wznawia produkcję. Dyrektor zarządzający firmy NCAB w Azji NCAB wyjaśnia, w jaki sposób przejście na technologie 5G wpływa na produkcję PCB.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2