reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Wiadomości w tym tygodniu zdominowały doniesienia o koronawirusie, w tym oczywiście informacje o zamykaniu zakładów największych koncernów motoryzacyjnych.

Koronawirus:

Druga połowa tygodnia przyniosła wysyp wiadomości o wstrzymaniu produkcji m.in. w fabrykach największych koncernów motoryzacyjnych. Były to m.in. FCA, Volkswagen, Toyota, Porsche, Tesla i PSA. Z kolei producent chipów, STMicro, znacznie ograniczy produkcję we francuskich zakładach. Jak na razie firmy mówią niemal jednym głosem, że ze względu na nietypowość i zmienność sytuacji związanej z pandemią, obecnie nie sposób oszacować jak konkretnie wpłynie na ich działalność. Pisze o tym m.in. Medicalgorithmics, Relpol czy Amica.

A poza tym w Polsce:

DGTronik opowiedział nam o nowej inwestycji w park maszynowy. Masters oraz Instytut Łączności rozpoczynają współpracę. Aplisens opublikował wyniki roczne i przedstawił nową strategię. ML System z kolejnym patentem. Ochronę patentową swojego flagowego produktu Pregnabit uzyskała też firma Nestmedic.

I na świecie:

LACROIX wraz z Bpifrance zainwestują w budowę zakładu. TSMC rozważa budowę fabryki w USA. Samsung uruchamia fabrykę w Chinach zgodnie z planem Dobre wiadomości także z niemieckiej firmy Akasol. Intel zaprezentował nowy system badawczy, zainspirowany działaniem ludzkiego mózgu. TrendForce opublikował dwa rankingu: największych firm foundry w oparciu o prognozę przychodów za 1Q2020 oraz fabless za cały rok 2019. ABB sfinalizowało przejęcie chińskiej firmy z branży elektromobilnej. Infineon prezentuje postępy w budowie fabryki w Austrii. Leoni rozwija działalność w Meksyku. A na koniec oderwijmy się od przyziemnych spraw i popatrzmy na niezwykłą panoramę Marsa.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2