reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© orcearo dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu w poniedziałek o planach rozwoju DGTronik opowiadał nam szef sprzedaży i rozwoju firmy, natomiast w czwartek Panasonic ogłosił, że wycofuje się z biznesu półprzewodników.

Polska:

DGTronik rusza z nową strategią rozwoju biznesu. Jeszcze raz o nowej fabryce KOKI w Lućmierzu. Relokacja Apator Powogaz zaplanowana na 2021 rok. XTPL podpisało ważny kontrakt z azjatyckim partnerem. Rośnie produkcja BSH we Wrocławiu. Sporo raportów finansowych. Swoje podsumowanie po trzech kwartałach opublikowały Amica, ML System, XTPL i Sonel. Sirmax zrealizował inwestycję w Kutnie. Producent urządzeń medycyny estetycznej zamierza rozbudować halę produkcyjną. Na wrocławskiej uczelni otwarto laboratorium IoT. Również we Wrocławiu powstaje Centrum Druku 3D. Astronika rozpoczęła produkcję urządzeń, które polecą na Jowisza.

Świat:

Panasonic sprzedaje biznes chipów. Mekoprint uruchomił produkcję na Ukrainie. Intel i MediaTek wspólnie opracują modemy 5G. ZF i Danfoss zawarły partnerstwo strategiczne. Rosti wybuduje fabrykę w Rumunii. W pobliżu Berlina powstanie kolejna fabryka baterii. Lithium Werks przejmie LiiON, natomiast Siemens ogłosił akwizycję firmy Atlas 3D. Nordson otworzył nową siedzibę w Tokio.
reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1