reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 listopada 2019

ML System prezentuje wyniki za trzy kwartały 2019 r.

ML System wypracował w okresie I-III kwartał 2019 r. 65,9 mln PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln PLN EBITDA oraz 3,8 mln PLN zysku netto.

W okresie I-III kwartał 2018 roku przychody, EBITDA i zysk netto wynosiły odpowiednio: 86,4 mln PLN, 11,2 mln PLN oraz 4,3 mln PLN. – Zgodnie z zapowiedzią, po przeskalowaniu biznesu w 2018 r. do ponad 120 mln PLN w bieżącym roku koncentrujemy się na poprawie rentowności. Podchodzimy do kontraktów selektywnie, tzn. w miarę możliwości wybieramy te, które gwarantują wyższe marże, np. z obszaru smart city i BIPV. Konsekwentnie, dzięki pracom badawczo-rozwojowym, rozbudowujemy ofertę produktową, którą, dzięki homologacjom i ochronie patentowej, możemy relatywnie szybko wprowadzać na rynki, mowa np. o transporcie, stolarce okiennej czy budownictwie. Dzieje się to także dzięki grantom, czego przykładem jest otrzymane kilka dni temu dofinansowanie od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w kwocie 16,9 mln PLN – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Nieznaczny spadek zysku netto w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. w relacji rok do roku wynika przede wszystkim ze wzrostu kosztów ogólnego zarządu, tj. o 2,6 mln PLN. Powyższe jest konsekwencją wyższych nakładów na wynagrodzenia związanych m.in. z rozszerzeniem działów obsługi klienta oraz wyższą wartością amortyzacji za sprawą przyjęcia do użytkowania dużej liczby sprzętów do badań, prototypowania i rozszerzania oferty sprzedażowej z zakresu B+R – wyjaśnia firma. Na przełomie 2019 r. i 2020 r. planowane jest zakończenie budowy hali produkcyjnej, realizowanej w ramach projektu Quantum Glass (kropki kwantowe) o powierzchni ponad 3,6 tys. m kw. Kluczowym krokiem milowym było październikowe zakontraktowanie specjalistycznej linii wytwórczej do nowego zakładu za 26,7 mln PLN. Łączny koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 44 mln PLN. Pilotażowe projekty z wykorzystaniem szyb Quantum Glasssą są w trakcie realizacji. - W październiku spółka uruchomiła sprzedaż do klientów indywidualnych zainteresowanych uczestnictwem w programie „Mój prąd”. Dotychczasowe tygodnie funkcjonowania oferty B2C zarząd spółki ocenia pozytywnie, obserwuje rosnące zainteresowanie prosumenckimi instalacjami fotowoltaicznymi. Przewagę konkurencyjną dostrzega zarówno w jakości wykonania produktów, a także rozpiętości oferty. Firma, jako jedyna na rynku, proponuje kolorowe panele oraz wytrzymałe i wysokowydajne moduły dedykowane systemowym zadaszeniom tarasów i miejscom postojowym – tzw. „carportom” – czytamy dalej w komunikacie ML System.
ML System S.A. to spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 18 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2