reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2019

Relokacja Apator Powogaz zaplanowana na 2021 rok

Zarząd Apator SA podjął decyzję o zamiarze relokacji działalności produkcyjnej spółki Apator Powogaz SA, a następnie sprzedaży jej obecnej siedziby położonej w centrum Poznania przy ulicy K. Janickiego 23/25.

Celem relokacji jest utworzenie nowoczesnej fabryki, opartej na zautomatyzowanych procesach produkcyjnych oraz znaczące zwiększenie efektywności i mocy produkcyjnych. Szczególnie istotne jest przygotowanie zakładu do większej skali produkcji nowych wyrobów spółki tj. wodomierzy ultradźwiękowych – poinformował Apator w komunikacie. Lokalizacja nowej fabryki będzie znajdować się na obrzeżach miasta Poznań. W związku z powyższym obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami, a wybrany obiekt zostanie dostosowany pod nowe potrzeby Apator Powogaz SA. Relokacja planowana jest na połowę 2021 r. Jednocześnie zarząd poinformował o negocjacjach zmierzających do sprzedaży gruntu o powierzchni 3,3 ha w centrum Poznania, na którym zlokalizowana jest obecna siedziba Apator Powogaz SA. Zawarcie przedwstępnej umowy może nastąpić do końca br. O zawarciu umowy i jej warunkach zarząd poinformuje osobnym raportem bieżącym.
Apator Powogaz S.A. (dawniej Fabryka Wodomierzy PoWoGaz SA) jest producentem wodomierzy i ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania. W ofercie firmy znajdują się również usługi zdalnego odczytu, prowadzenia rozliczeń i zarządzania systemami dystrybucji wody i ciepła. Eksport stanowi obecnie ponad 50% ogólnej sprzedaży spółki. Apator Powogaz sprzedaje swoje wyroby do krajów: Europy Zachodniej i Wschodniej, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki, obu Ameryk oraz do Australii.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2