reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ingrid prats dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 września 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

Dziś piąteczek, więc zapraszamy na cotygodniowy przegląd wiadomości. VIGO System jest już gotowy do uruchomienia produkcji materiałów półprzewodnikowych, natomiast apra-optinet działa w nowej siedzibie.

Polska:

VIGO System – inwestycja warta 20 mln PLN na finiszu. apra-optinet już w nowej siedzibie. PySENSE z inwestycją PGE Ventures. UltraSoC otworzył centrum inżynieryjne w Polsce. Start-up Talkin’ Things – inteligentne opakowania zapobiegające podróbkom. Inteligentne przyciski µWiFi wchodzą na rynek. Electrolux zadomowi się w MLP Wrocław. Naukowcy z IChF PAN podnoszą wydajność i wydłużają życie perowskitów. Mocny wzrost zysków Sonela. Już za rok „pępowina” wyprodukowana w Warszawie poleci w misji ExoMars. Nieustannie zapraszamy też na Evertiq Expo Kraków, w tym tygodniu prezentujemy warszaty firm Infineon oraz JM Elektronik

Świat:

Apple zainwestowało 250 mln USD w Corning. Marvell sfinalizował akwizycję firmy Aquantia. Qualcomm przejmuje resztę udziałów w RF360. Ericsson zakończył modernizację fabryki w Chinach. Chińska firma rozpoczęła produkcję na Węgrzech. W 2020 roku rozpoczną się inwestycje w fabryki chipów warte niemal 50 mld USD. Fuzje i przejęcia odzyskały tempo. Jest już nowy raport IFR, Międzynarodowej Federacji Robotyki.

Technologie:

Silny rozwój platform mobilnych 5G Qualcomm. Założenia do nowego standardu Wi-Fi 6 zostaną wdrożone do końca roku.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1