reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© shawn hempel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu Siemens poinformował w oficjalnym komunikacie o budowie fabryki przemysłu 4.0 w Polsce. Oto o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach.

Polska:

Powstaje pierwsza fabryka Siemensa dla przemysłu 4.0 w Polsce. Spółka Richarda Bransona zainteresowana współpracą z SatRevolution. Infoscan pozyskał 21 mln PLN na ekspansję. Ursus chce sprzedać zakład w Dobrym Mieście. Połączenie spółek DGT i RadioSys. SIMS, Twerd i Govena z grantami. Prezes LUG: celem jest poprawa marż. Polacy zbudują jeden z najszybszych na świecie superkomputerów. W Polsce powstaje innowacyjny na skalę światową system do zarządzania ruchem dronów.

Świat:

Northvolt zebrał 1 mld USD na fabrykę w Szwecji i planuje budowę kolejnego zakładu w Europie. Google zabiera produkcję sprzętu z Chin. Intel przejmie Barefoot Networks. Natomiast Etteplan ogłosił akwizycję Devex Mekatronik. Powstaje chińskie joint venture dotyczące magazynów baterii do rowerów. CODICO rozbudowuje siedzibę główną. Giganci branży foundry radzili sobie gorzej niż oczekiwano. TOP 5 dostawców LED dla motoryzacji.

Technologie:

10. generacja Intel Core i dużo więcej – Intel na Computex 2019. Niebieska dioda organiczna laserowa już w zasięgu. Nowoczesne i najwydajniesze MCU od ST.
reklama
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-2