reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu dwóch producentów, koreański i brytyjski, zapowiedziało budowę w Polsce zakładów produkujących komponenty do akumulatorów do aut elektrycznych.

Polska:

SK Innovation wybuduje fabrykę w Polsce. Johnson Matthey również uruchomi w naszym kraju fabrykę komponentów do akumulatorów. Rebound Electronics z nowym magazynem w Gdańsku. Katowicka SSE podsumowała inwestycje w pierwszym kwartale 2019 roku, po czym niemal natychmiast w oddzielnym komunikacie poinformowała o nowych planach Rockwell Automation. Trwa sezon wyników rocznych. Swoją działalność podsumował ML System, Medicalgorithmics i ES-SYSTEM. Z kolei japoński producent wyświetlaczy przeziernych założył spółkę w Łodzi. Energa Operator wybrała ofertę Apatora. 2,5 mln PLN na rozwój miejskiego pojazdu elektrycznego. Elmodis szykuje się na rozwój na japońskim rynku. NCBR odstąpił od podpisania umowy z Ursusem. GreenWay Polska przejmuje biznes Indigo Tech.

Świat:

Jest zielone światło dla fuzji Renesas - IDT. ZF Friedrichshafen przejmuje WABCO. KUKA zwolni 350 osób w Niemczech. Micron przygotowuje się na boom na rynku pamięci dla motoryzacji. Sony zamknie fabrykę smartfonów w Chinach. Toshiba tworzy spółkę półprzewodnikową. General Motors zainwestuje 300 mln USD w fabrykę aut elektrycznych w USA. Silvair podpisał umowę z amerykańskim producentem opraw oświetleniowych Linmore LED Labs. IC Insights: amerykańskie firmy dominują na rynku fabless.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1