reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nowe inwestycje w Katowickiej SSE

13 inwestycji za ponad 1,1 mld PLN – tak KSSE podsumowała I kwartał 2019 roku. Wśród przedsiębiorców, którzy odebrali zezwolenia, jest koreański producent komponentów do baterii oraz niemiecka spółka z branży motoryzacyjnej.

Decyzje o wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostały wręczone. – Te projekty pozwolą przedsiębiorcom utworzyć w regionie ponad 450 nowych miejsc pracy i utrzymać dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 2,4 tys. pracowników – mówił prezes KSSE dr Janusz Michałek na spotkaniu z inwestorami i dziennikarzami. I kwartał 2019 r. w Katowickiej SSE zdecydowanie należy do polskich firm. – Polscy przedsiębiorcy zrealizują aż ponad 61% wszystkich projektów pozyskanych przez nas od początku tego roku. Zainwestują, dzięki Polskiej Strefie Inwestycji, ponad 250 mln zł, utworzą co najmniej 77 nowych miejsc pracy i utrzymają ponad 1,2 tys. obecnych stanowisk – podkreśliła prof. Akademii WSB dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa KSSE. – W naszej strefie zainwestują też przedsiębiorcy z kapitałem koreańskim, niemieckim i włoskim – dodała. Największą inwestycję zrealizuje koreańska firma Foosung Poland, która przeznaczy na ten cel 368 mln zł i do końca 2020 r. zatrudni co najmniej 80 pracowników. Inwestor z branży chemicznej, wybuduje w Kędzierzynie-Koźlu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych. Dużą inwestycję zrealizuje także Cobex Polska, firma z niemieckim kapitałem, działająca w branży elektrycznej. Inwestor rozbuduje zakład w Raciborzu i wdroży do produkcji nowe produkty: elektrody węglowe grafityzowane o dużych średnicach, katody grafityzowane oraz katody „Ready to Use”. Firma zatrudni co najmniej 24 pracowników, utrzyma zatrudnienie na poziomie blisko 320 osób i zainwestuje 175 mln zł. KSSE od lat jest motorem branży motoryzacyjnej, więc podium zamyka niemiecki inwestor z tej branży, Kirchhoff Automotive Polska. Firma rozbuduje w Gliwicach hale oraz zakupi zautomatyzowane wyposażenie, aby zwiększyć moce produkcyjne w zakresie stalowych elementów do samochodów produkowanych z wykorzystaniem technologii tłoczenia i technologii zgrzewania, takich jak ramy silnika, progi do samochodów, belki poprzeczne pod tylne kanapy i inne elementy struktury podwozia, zderzaki przednie, elementy chroniące pieszych przed dostaniem się pod samochód wraz z pozostałymi elementami karoserii nadwozia odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo pasażerów. Firma zainwestuje ponad 172 mln zł, zatrudni co najmniej 10 nowych pracowników i utrzyma 666 dotychczasowych stanowisk pracy. Projekty zrealizują też m.in.:
  • KET Poland: firma z koreańskim kapitałem, zatrudni w Zabrzu 250 nowych pracowników i zainwestuje ponad 70 mln zł,
  • Protech: firma z polskim kapitałem, zatrudniająca w Paniówce ok. 40 pracowników, zainwestuje blisko 600 tys. zł w rozbudowę parku maszynowego,
  • Zannini Poland Sp. z o. o: firma z włoskim kapitałem, zainwestuje ponad 41 mln zł, zatrudni co najmniej 10 pracowników i utrzyma prawie 160 już istniejących stanowisk,
  • AIUT: firma z polskim kapitałem, zainwestuje ponad 67 mln zł, zatrudni 30 nowych pracowników i utrzyma dotychczasowe ponad 570 stanowisk pracy.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1