reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Na świecie: NVIDIA ogłosiła duże przejęcie, a w Polsce: firma chemiczna będzie wraz z chińskim partnerem produkować komponenty bateryjne. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu wiadomości.

Polska:

PCC Rokita partnerem chińskiej firmy w projekcie dotyczącym produkcji komponentów bateryjnych. Rimaster inwestował w rozwój produkcji, także w zakładach w Polsce. Zortrax wrócił na ścieżkę wzrostu i przygotowuje się do debiutu na NewConnect. Newag SA zainwestuje w Małopolsce. APS Energia zwiększa przychody i zyski. ITME podczas konferencji podsumował swoją działalność w obszarze grafenu i poinformował, że w przyszłym roku uruchomi nową linię produkcyjną. ABB partnerem MPiT we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu Przyszłości. PAIH opublikował listę firm, które będą podbijać azjatyckie rynki. Politechnika Warszawska oraz Intel podpisały umowę o współpracy. Satelity BRITE już niemal sześć lat obserwują gwiazdy.

Świat:

NVIDIA przejmuje Mellanox. Intel może odzyskać pozycję lidera rankingu dostawców półprzewodników. Volkswagen o swoich planach rozwoju elektromobilności oraz o tranformacji firmy, która przyniesie redukcję etatów. Cypress i SK Hynix mają zgodę na joint venture. Jenoptik rozpoczął budowę nowego zakładu. Rok 2019 ma przynieść spadki na rynku sprzętu do produkcji chipów. Producenci procesorów aplikacyjnych do smartfonów również muszą się liczyć, ze spowolnieniem, chociaż przynajmniej dwóch z nich nie ma zbytnich powodów do zmartwienia.

Technologie:

Pierwszy komercyjny kwantowy układ kryptograficzny. SmartHub USB 3.1 ze wsparciem USB-C oraz 5 Gbps.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2