reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rimaster Przemysł elektroniczny |

Rimaster rozwija produkcję

W 2018 roku Rimaster zwiększył obroty o 25 procent, znacząco zwiększył zatrudnienie i zainwestował około 4 mln EUR. Duże projekty inwestycyjne realizowane były także w Polsce.

Polskie oddziały Rimaster przeszły w 2018 roku spore zmiany. W zakładzie w Bornem Sulinowie uruchomiono nowoczesny automatyczny magazyn, który zwiększył efektywność oraz pozwolił na zwolnienie powierzchni produkcyjnej. W Czaplinku firma uruchomiła nowe moce produkcyjne.
- Automatyczny system składowania obejmuje sześć samodzielnych maszyn, z których każda ma 11 m wysokości i zawiera 85 półek na każdym poziomie. Pozwoli nam to na znaczące zwiększenie efektywności przechowywania, przy czterokrotnym zmniejszeniu wykorzystywanej powierzchni – opowiada Dariusz Hudaniec, koordynator magazynu. Rimaster zainstalował też w Bornem Sulinowie regały windowe z podwójną windą oraz nowoczesny system kompletowania, który znacząco skraca czas realizacji zlecenia magazynowego, wspierając strategię „High Mix-Low Volume” – dodaje Hudaniec. Dzięki projektowi unowocześnienia systemu składowania, część powierzchni zajmowanej dotychczas przez magazyn, zostanie przeznaczona pod produkcję. - Mamy teraz możliwości, by produkować więcej i będziemy w stanie uruchomić nowe projekty. Jest to dla firmy również istotna inwestycja w naszą markę jako pracodawcy, ponieważ oferujemy pracownikom nowoczesne i wydajne narzędzia pracy – mówi Patrycja Heib, asystentka dyrektora zarządzającego. Z kolei w zakładzie w Czaplinku Rimaster zwiększył powierzchnię produkcyjną i zainstalował nowe stoły do montażu, dzięki którym firma poprawia jakość świadczonych usług i zwiększa wydajność, stawiając przy tym na standaryzację montażu – informuje firma. Rimaster inwestował także w inne swoje oddziały: w Horn (przebudowa hali produkcyjnej, nowe urządzenia w parku maszynowym), Söderhamn (rozbudowa i modernizacja zakładu oraz części biurowej i R&D, nowe urządzenia do produkcji, nakłady rzędu 1,5 mln EUR), a także w Chinach (wdrażania automatyzacji produkcji) i Serbii. W Serbii powstaje nowy zakład produkcyjny o powierzchni 3,6 tys. m kw., który ma rozpocząć działalność jeszcze w pierwszym kwartale 2019 roku. Firma rozważa także rozbudowę zakładu w Rimforsa, gdzie zaczyna brakować miejsca. Obecnie Rimaster zatrudnia około 1150 pracowników, liczba miejsc pracy najszybciej rosła w Polsce: w 2018 roku zwiększyła się z 600 do 750.
Rimaster to szwedzka firma zajmująca się produkcją i rozwojem wiązek, szaf sterowniczych, elektroniki i mechaniki na potrzeby branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Rimaster ma w Polsce dwa oddziały: w Czaplinku i Bornem Sulinowie. Firma rozpoczęła działalność w naszym kraju w 2002 roku od współpracy z System-Elektro-Technik. Rok później szwedzki producent kupił 50% udziałów w System-Elektro-Technik, a w 2005 przejął całą firmę i zmienił nazwę na Rimaster Poland.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama