reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

Foxconn będzie ciął etaty, a LG Chem zapowiedziało, że moce produkcyjne zakładu w Kobierzycach to za mało i będzie potrzebna kolejna fabryka. Zapraszamy do przeglądu wiadomości z ostatnich dni.

Polska:

LG Chem będzie budował kolejną fabrykę, najprawdopodobniej również w Polsce. Varroc wyprodukuje lampy samochodowe w podlubelskich Niemcach. Valmet Automotive EV zainwestuje w podstrefie Złotoryja. Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych. Sonel widzi potencjał na rynku indyjskim. Swoje raporty finansowe po trzecim kwartale opublikowały firmy: Amica, Sunex, Relpol i Medicalgorithmics. Natomiast o bieżącej sytuacji APS Energia opowiada prezes spółki, Piotr Szewczyk.

Świat:

BMZ inwestuje w TerraE. Johnson Controls sprzedaje biznes Power Solutions. ABB otwiera centrum innowacyjności i produkcji w Chinach. Foxconn będzie zwalniał. Tylko jedna z 10 największych na świecie firm fabless odnotowała spadek przychodów w trzecim kwartale. Foxconn planuje duże oszczędności. Prezentujemy też pokłosie ubiegłotygodniowych targów electronica 2018, które odbyły się w Monachium, w postaci wywiadów (w języku angielskim) z firmami: ams, Murata, Analog Devices i CML Group.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1