reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 21 listopada 2018

ABB otwiera olbrzymie centrum innowacyjności i produkcji w Chinach

ABB zainwestowała 300 mln USD w centrum Xiamen w południowo-wschodnich Chinach, o powierzchni 425 000 m kw., które jest największym ośrodkiem innowacyjności i produkcji ABB.

ABB otworzyła swoją nową siedzibę Xiamen Hub, usytuowaną w miejskim parku przemysłowym Torch Hi-Tech. Nowa lokalizacja łączy pełen łańcuch wartości działalności ABB, w tym R&D, inżynierię, produkcję, sprzedaż i serwis, jak również zarządzanie łańcuchem dostaw i funkcje biznesowe – poinformowała firma w komunikacie. W Xiamen Hum pracuje 3500 osób.
- Xiamen Hub to największy i jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych ABB. Demonstruje potencjał czwartej rewolucji przemysłowej. Centrum zostało utworzone w celu dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań i usług dla naszych klientów w Chinach, jak również dla przedsiębiorstw działających w ramach chińskiej inicjatywy Belt-and-Road – mówi Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB.
Xiamen Hub będzie koncentrować się przede wszystkim na rozwoju i wytwarzaniu produktów oraz dostarczaniu rozwiązań dla Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji oraz Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. Znajduje się tu jedno z największych centrów badawczo-rozwojowych ABB w zakresie systemów niskonapięciowych, jak również laboratorium badawcze specjalizujące się w systemach ultra wysokiego napięcia (UHVDC) 1200 kV, które jest najwyższym poziomem napięcia w Chinach. Na terenie ośrodka znajduje się również pierwsze w Chinach cyfrowe, zdalne centrum serwisowe. Od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku oferty rozwiązań cyfrowych ABB Ability działalność Grupy w zakresie technologii cyfrowych w Chinach zwiększyła się dwukrotnie. - Xiamen już od dawna jest jedną z najważniejszych baz przemysłowych ABB w Chinach i na świecie – mówi Chunyuan Gu, prezydent ABB w regionie Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. – 26 lat temu miasto to było miejscem realizacji naszego pierwszego przedsięwzięcia typu joint venture w Chinach i odegrało kluczową rolę w rozwoju ABB w tym regionie świata. Obecnie zatrudniamy w Chinach 18 000 osób w ponad 140 miastach, w tym ponad 2000 w obszarze badań i rozwoju. Innowacyjne centrum jest jedną z wielu nowych inwestycji ABB realizowanych w Chinach. W październiku firma ogłosiła, że zainwestuje 150 mln dolarów w nowy „zakład przyszłości” w Szanghaju, produkujący rozwiązania z zakresu robotyki. W maju ABB otworzyła nowe Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych w Chongqing, które jest już czwartym ośrodkiem ABB tego typu w Chinach. Z kolei w grudniu 2017 uruchomiono Centrum Nowych Technologii Energetycznych ABB Shenzhen, które prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie globalnych rozwiązań dla energetyki słonecznej i infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Od 1992 roku ABB zainwestowała w Chinach 2,4 mld dolarów.
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-1