reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 01 września 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Zapraszamy do lektury przeglądu najciekawszych artykułów z mijającego tygodnia, a w nim m.in. innowacyjne pamięci MELRAM, a także poradnik mający na celu pomoc projektantom w wyborze odpowiedniego systemu zasilania.

Polska:

Dwie spółki Apatora łączą się w jedną: słupska Telemetria łączy siły z gdańską iMeters. Znana jest już data otwarcia fabryk BSH we Wrocławiu. W ostatnim czasie informowaliśmy o nowej dotacji dla Electrotile - powstanie za nią nowy zakład w Lublinie. Branża kosmiczna czeka na uporządkowanie sytuacji w PAK. SENER Polska wyprodukował i z powodzeniem przetestował największy w naszym kraju zestaw naziemnych urządzeń wspomagających montaż satelitów. VIGO System – rekordowe przychody, rosnące marże. Pisaliśmy też o innowacyjnym wrocławskim startupie Drivebox, którego produkt podbija zachodnią Europę.

Świat:

Sprzedaż urządzeń wearables wzrośnie w 2017 roku o 17%. Sytuacja na rynku pamięci uderzy w podaż smartfonów. Znamy finalistów konkursu Technology Showcase organizowanego przez SEMI w ramach imprezy European MEMS & Sensors Summit. Foxconn rozwija działalność w Republice Czeskiej. Avnet kupuje Dragon Innovation.

Technologie:

MediaTek wypuszcza nowe SoC z serii Helio. Przewodnik: prosty wybór systemu zasilania. Rosyjscy naukowcy, przy współpracy z inżynierami z Francji stworzyli niezwykłe, rewolucyjne wręcz pamięci MELRAM. Intel i Microsoft współpracują nad 'Real-Time AI', dodatkowo Intel wprowadza na rynek nową jednostkę przetwarzania obrazu (VPU) Movidius Myriad X.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2020 11:11 V15.3.0-2