reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 30 sierpnia 2017

Sytuacja na rynku pamięci uderzy w podaż smartfonów

Sprzedaż smartfonów osiągnęła w drugim kwartale znaczny wzrost, jednak ograniczona dostępność komponentów, takich jak pamięci flash może wpłynąć negatywnie na dostępność urządzeń w drugiej połowie roku.
Jak stwierdził Anshul Gupta z Gartnera, „Huawei wraz z modelem P10 doświadczyło już problemów związanych z niską dostępnością pamięci flash, a mniejsze, tradycyjne marki, taki jak HTC, LG czy Sony utknęły na pozycji pomiędzy agresywnymi chińskimi producentami, a dominującymi graczami na rynku smartfonów premium - Apple i Samsungiem." Jak twierdzi Gupta, niska podaż na rynku pamięci flash i wyświetlaczy OLED, wraz ze wzrastającymi kosztami tych komponentów, wpłynie na sprzedaż smartfonów z segmentu premium w drugiej połowie bieżącego roku.

Wzrost sprzedaży smartfonów w drugim kwartale względem analogicznego okresu roku poprzedniego wynosi 6,7% i zawdzięczany jest głównie zwiększonemu popytowi na smartfony 4G na rynkach rozwijających się. Podobnie wzrasta także popyt na smartfony z segmentu średniego (w cenach od 150 do 200 dolarów). Sprzedaż smartfonów w Chinach i pozostałych regionach Azji stanowi obecnie odpowiednio 28% i 21% światowego rynku.


Źródło: Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2