reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynek komponentów | 29 sierpnia 2017

Avnet kupuje Dragon Innovation

Firma zajmująca się doradztwem na polu produkcji hardware'u IoT została zakupiona przez Avnet, wartość transakcji pozostaje nieznana.

Avnet, jeden z największych na świecie dystrybutorów komponentów i rozwiązań embedded, od pewnego czasu przejmuje kolejne przedsiębiorstwa, których działalność skupia się wokół internetu rzeczy. Należy do nich m.in. Hackster.io, kupiony w zeszłym roku portal internetowy.
„Dodanie Dragon Innovation do naszego ekosystemu pozwoli nam spełnić potrzeby naszych klientów w każdym zakresie - pomagając im wdrażać nowe urządzenia w wydajny i kosztowo-efektywny sposób, skracając przy tym czas wprowadzenia ich na rynek," twierdzi Bill Amelio, CEO Avnetu.
Zakup Dragon Innovation jest kolejnym krokiem Avnetu na drodze do osiągnięcia statusu firmy umożliwiającej swoim klientom wsparcie end-to-end - od projektowania, poprzez prototypowanie do masowej produkcji urządzeń konsumenckich. Model biznesowy Dragon Innovation składa się z wykorzystania produktu SaaS oraz zespołu ekspertów do spraw produkcji hardware'u, ułatwiając klientom perfekcyjne dopracowanie BOM oraz wyliczenie kosztów produkcji i zakupu komponentów, płytek PCB, opakowań i innych elementów produktu. Do tej pory firmie udało się zgromadzić 6,5 milona dolarów w inwestycjach. Ich największymi klientami byli m.in. Pebble i MakerBot. Warto odnotować, iż firmy współpracowały już ze sobą przed przejęciem. Efektem wspólnych działań było utworzenie, wraz z Kickstarterem joint venture o nazwie Hardware Studio.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2020 11:11 V15.3.0-1