reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Biznes | 31 sierpnia 2017

Foxconn CZ stawia na rozwój

Foxconn zamierza przeznaczyć kilka miliardów czeskich koron celem rozszerzenia swojej działalności w Czechach. Część inwestycji zostanie przeznaczona na rozbudowę, natomiast reszta na tworzenie nowych miejsc pracy i 'innych kosztów pracowniczych', jak możemy przeczytać w oświadczeniu czeskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu.
„Nasza czeska filia plasuje się pośród tych, które odniosły największy sukces w naszej firmie i stanowi strategiczną podstawę dla poszukiwania kolejnych szans na nowych rynkach. Dalsze rozszerzanie działalności w Czechach jest kontynuacją naszej globalnej strategii skupionej na rozwoju. Będzie to dla nas także trzecia największa inwestycja w tym państwie na przestrzeni ostatnich 15 lat. Doceniamy dobre relacje, jakie udało nam się zbudować z czeskim rządem i naszymi przemysłowymi partnerami w ciągu tego okresu," stwierdził Terry Gou, założyciel i CEO Foxconn Technology Group.

„Wraz z Panem Gou, CEO Foxconnu prowadzimy rozmowy dotyczące możliwości rozwijania nowych inwestycji na terenie Republiki Czeskiej i technologicznego wsparcia dla czeskiego przemysłu. Osiągnęliśmy istotne porozumienie w sprawie rozwoju spółki na czeskim rynku. Stanowi to kolejny pomyślny krok na drodze ku wypełnianiu kluczowych rządowych celów, przyciągając jednocześnie nowych inwestorów i tworząc kolejne miejsca pracy. Wierzę, że Foxconn pozostanie kolejną pomyślnie zrealizowaną inwestycją dla naszego państwa," powiedział premier Czech, Bohuslav Sobotka.

Obecnie Foxconn zatrudnia ok. 5000 osób w swoim kompleksie produkcyjnym położonym w Pardubicach. Firma uważana jest za jednego z największych czeskich eksporterów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2