reklama
reklama
reklama
© pengyou93 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 września 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

Zdecydowanie tematem tego tygodnia było ogłoszenie przez Nvidię przejęcia Arm. Ale nie brakowało interesujących wiadomości także z Polski, m.in. z firm Scanditron i Evoltec.

Polska:

Łódzki Scanditron przeprowadził się do nowej siedziby. Natomiast Evoltec szykuje się do otwarcia showroomu. Są postępy w budowie rzeszowskiej fabryki Phoenix Contact E-Mobility. Reconext wynajmie powierzchnie w Bydgoszczy. PZ Cormay podpisał przedwstępną umowę kupna nieruchomości. Relopol podpisał umowę z NCBR. APS Energia bez istotnego kontraktu. ML System ogłosiło półroczne wyniki. Toyota w Wałbrzychu z rządowym grantem. Krakowscy naukowcy z firmy ABB rozwijają technologie dla Formuły E.

Świat:

Ogłoszono rekordową akwizycję w branży chipów: Nvidia przejmuje Arm Jednak finalizacja tej transakcji może napotkać przeszkody. LG Chem wydzieli biznes baterii. Dwie firmy z branży motoryzacyjnej ogłosiły zwolenienia: Mahle i MAN. BMW zwiększa produkcję akumulatorów w Chinach. Incap rozwija produkcję na Słowacji. AMTE Power i InfraNomics chcą wspólnie produkować ogniwa litowo-jonowe. Huawei otworzył w Serbii ośrodek 5G. Fundusz Panasonika zainwestuje miliony dolarów w spółki technologiczne. Data Modul otwiera fabrykę w Szanghaju.
reklama
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-1