reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© siarhei tsalko dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu dwaj polscy producenci z branży elektronicznej poinformowali o najnowszych inwestycjach w park maszynowy – zapraszamy do przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Polska:

DGTronik zainstalował drugie urządzenie SPI i przymierza się do kolejnych zakupów. Natomiast TS PCB Techno-Service SA zainwestował w nowy tester optyczny. Vigo System z rekordowymi wzrostami sprzedaży. LUG zarejestrował spółkę w Nigerii. Inwestycja Mercedes-Benz w Jaworze na ostatniej prostej. Politechnika Wrocławska pracuje nad lekami i implantami z drukarek 3D. Dr hab. inż. Łukasz Kulas z Politechniki Gdańskiej opowiada o realizowanych na uczelni projektach z obszaru internetu rzeczy. O Politechnice Gdańskiej pisaliśmy też w kontekście najnowszego programu COMBATING CORONAVIRUS, w ramach którego dofinansowanie otrzyma 7 projektów.

Świat:

LACROIX przejmuje start-up IoT. Arm reorganizuje biznes, by skupić się na głównej działalności. Fictiv i Jabil ogłosiły partnerstwo. Na rynku EMS pojawił się nowy gracz. New Venture Research opublikowało raport dotyczący rynku produkcji kontraktowej w 2019 roku. Masowa produkcja chipów Apple Silicon ruszy w przyszłym roku. Synaptics przejmuje od Broadcom i umacnia pozycję na konsumenckim rynku IoT. SEAT: 5 mld EUR na badania i rozwój. Wydzielenie Siemens Energy zaakceptowane przez akcjonariuszy. Nowy materiał z laboratorium Samsunga może zrewolucjonizować branżę chipów. Mercedes-Benz zacieśnia współpracę z chińskim dostawcą akumulatorów. TT Electronics inwestuje w Malezji. Delphi Technologies rozwija biznes elektroniki mocy w Chinach. Zaprojektuj i wykonaj własne układy scalone. Za darmo!
reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2