reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© studio 37 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Mercedes-Benz urządza się już w nowej hali produkcyjnej w Jaworze, a GlobalFoundries planuje inwestycje w USA – zapraszamy do piątkowego przeglądu wiadomości.

Polska:

Google zainwestuje w Polsce nawet 2 mld USD w chmurę. Mercedes coraz bliżej produkcji baterii w Polsce. XTPL zakończyło emisję akcji. Politechnika Gdańska rozpoczęła dwa duże projekty. 3,3 mln PLN dla poznańskich twórców bionicznych protez. VIGO System ma zamówienie na 23,9 mln PLN. Volkswagen Poznań zawarł porozumienie ze związkowcami z Solidarności.

Świat:

GlobalFoundries kupi grunt pod nową fabrykę w USA. Liderzy branży chipów zwiększyli sprzedaż mimo spadku na globalnym rynku. Tesla chce całodobowo produkować baterie. NVIDIA i Mercedes łączą siły w obszarze programowalnych pojazdów. Europejskie projekty inwestycyjne BASF idą zgodnie z planem. Kurtz Ersa oficjalnie otworzyło nową halę. Kia Motors i LG Chem zainwestują w start-upy z branży elektromobilnej. Szykują się zwolnienia w Alcatel-Lucent we Francji. Honeywell zbudował komputer kwantowy nowej generacji. Olympus sprzedaje biznes aparatów cyfrowych. Huawei zamierza wybudować centrum B+R w Wielkiej Brytanii.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama