reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

XTPL z sukcesem zakończyło emisję akcji

XTPL pozyskało 9,25 mln PLN w wyniku przeprowadzonej emisji akcji. Jednocześnie spółka realizuje proces pozyskania finansowania z emisji obligacji zamiennych do maksymalnej kwoty 3,6 mln PLN.

W emisji w trybie subskrypcji prywatnej wzięli udział zarówno inwestorzy z Polski, zagranicy, jak również założyciel i CEO spółki dr Filip Granek. Środki z emisji zostaną przeznaczone na kontynuację procesu komercjalizacji technologii XTPL oraz na dalsze wzmocnienie ochrony własności intelektualnej spółki.
NWZA spółki 8 czerwca podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego XTPL poprzez emisję akcji serii T w drodze subskrypcji prywatnej. Cena emisyjna została ustalona przez Radę Nadzorczą spółki na poziomie 74 zł PLN jedną akcję. Pozyskane środki XTPL przeznaczy między innymi na intensywne prace nad technologią i jej komercjalizacją oraz na rozwój portfela patentowego. Inwestorzy objęli 125 000 nowych akcji, czyli maksymalną pulę przewidzianą w ramach emisji. Pula została zwiększona z pierwotnego limitu 42 000 akcji z uwagi na znaczne zainteresowanie inwestorów działalnością spółki - poinformowało XTPL. – Cieszy nas znaczące wsparcie inwestorów dla ambitnych planów komercjalizacyjnych spółki, tym bardziej cieszymy się z zaufania i wsparcia inwestorów w czasie pandemii. W obecnej rundzie udział wzięli między innymi nasi udziałowcy ACATIS oraz Deutsche Balaton z Niemiec, również i ja wziąłem udział w emisji. Bardzo cieszymy się z faktu, iż w nowej rundzie finansowej wzięły również udział fundusze inwestycyjne zarządzane przez Rockbridge TFI. Dzięki wpływom z emisji spółka ma zapewnione środki na kontynuację procesów komercjalizacji oraz otwierania nowym pól aplikacyjnych do co najmniej I kwartału 2022 roku – podkreśla Dr Filip Granek, prezes XTPL. Komercjalizacja technologii XTPL odbywa się w szeroko rozumianym sektorze elektroniki drukowanej: m.in. do zastosowania w wyświetlaczach, półprzewodnikach czy inteligentnym szkle. - Dzięki zaufaniu inwestorów spółka może w dalszym ciągu realizować cele, które doprowadzą do komercjalizacji technologii na skalę globalną. Dzięki nowym środkom, procesy zaplanowane przez spółkę, które wymagają istotnych nakładów finansowych, mogą istotnie przyspieszyć – podkreśla XTPL w komunikacie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2