reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Kia Motors i LG Chem zainwestują w start-upy z branży elektromobilnej

Rosnący popyt na samochody elektryczne sprawił, że Kia Motors Corporation, oraz LG Chem wspólnie podjęły decyzję o uruchomieniu „EV & Battery Challenge” – międzynarodowego konkursu, który ma wyłonić do 10 start-upów specjalizujących się w autach elektrycznych i akumulatorach.

Z grona finalistów zostaną wybrane te, z którymi przedsiębiorstwa podejmą współpracę i w które zainwestują. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać New Energy Nexus – międzynarodowa organizacja wspierająca start-upy.
Wybrane w konkursie „EV & Battery Challenge” start-upy będą miały okazję współpracować z firmami Kia i LG Chem nad rozwojem technologii, które zaowocują wzrostem wydajności akumulatorów.
Wybrane start-upy będą miały okazję współpracować z firmami Kia oraz LG Chem nad opracowaniem nowych koncepcji, wykorzystując wiedzę techniczną ich specjalistów oraz ich zasoby i laboratoria. Konkurs o światowym zasięgu oferuje start-upom możliwość zaprezentowania innowacyjnych technologii, nad którymi pracują i nowatorskich modeli biznesowych. Dzięki konkursowi Kia oraz LG Chem mają możliwość poznania nowych technologii, które w przyszłości mogą zaowocować wzrostem wydajności akumulatorów – czytamy w komunikacie. Start-upy, które mają działające prototypy i opracowują technologie w zakresie ładowania akumulatorów aut elektrycznych, zarządzania flotą, elektroniki sterującej silnikami elektrycznymi, sterowania pracą akumulatora, recyklingu i produkcji, mogą składać wnioski od 22 czerwca do 28 sierpnia. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą wstępną ocenę strategii biznesowej oraz technologii, w październiku zostaną zaproszeni na wywiad przeprowadzany drogą elektroniczną. Następnie, w listopadzie, wezmą udział w dwudniowych warsztatach w centrum innowacji Hyundai Motor Group w USA. Tam przedstawiciele firm Kia, Hyundai i LG Chem zweryfikują innowacyjne technologie proponowane przez start-upy. - Firma LG Chem nieustannie dąży do przewodzenia w rozwoju technologii akumulatorów – powiedział Myung-Hwan Kim, dyrektor ds. produkcji i zakupów oraz szef centrum badań nad akumulatorami w LG Chem Energy Solution Company. - Będziemy wspierać start-upy oraz wzmacniać nasze możliwości w segmencie samochodów elektrycznych. LG Chem w ubiegłym roku zorganizowała „The Battery Challenge”, aby odkryć innowacyjne technologie w dziedzinie akumulatorów, natomiast w tym roku nawiązała współpracę z firmą Kia, aby zdobyć jeszcze większą wiedzę na temat samochodów elektrycznych – podkreśla LG Chem. Przemysł motoryzacyjny kładzie coraz większy nacisk na rozwój samochodów bardziej ekologicznych niż auta z silnikami spalinowymi, w szczególności na rozwój pojazdów elektrycznych. W związku z tym, zapotrzebowanie na akumulatory o wysokiej wydajności jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Do 2025 roku Hyundai Motor Group planuje wprowadzić do oferty aż 44 modele niskoemisyjne, w tym 23 auta elektryczne.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama