reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2020

Tygodniowy przegląd wiadomości

Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom miłego wypoczynku w weekend i jak co piątek zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości z ostatnich dni.

Polska:

XTPL podsumowało 2019 roku, w którym miały miejsce kluczowe wydarzenia dla rozwoju spółki na globalnym rynku. Nowa linia pakująca w Kradex. Sonel z najwyższymi zyskami od 4 lat. Polscy inżynierowie tworzą nowe rozwiązania pomocne w walce z epidemią. Projekt VentilAid – „respiratora ostatniej szansy” – jest już na ukończeniu. Powstaje też m.in. system do szybkiej identyfikacji markerów zakażenia koronawirusem czy bezdotykowy detektor gorączki. Natomiast na Politechnice Śląskiej opracowano komorę do sterylizacji filtrów Hepa z maseczek. Scanfil Sieradz drukuje przyłbice. Także drukarki firmy Sinterit pomagają w walce z koronawirusem. BSH i Whirlpool wznowiły produkcję. ŁUKASIEWICZ pracuje nad prototypami respiratorów.

Świat:

Koreańscy giganci elektroniki nie wstrzymują inwestycji. Także w Polsce. HANZA planuje zwolnienia. Foxconnn przyspiesza rozwój w sektorze chipów. Vitesco, spółka zależna Continentala, otworzy centrum badań i rozwoju w Chinach. Europejskie procesory z dostępem do licencji Arm. Intel opublikował raport kwartalny: przychody w górę o 23%. Raport za pierwsze trzy miesiące roku przedstawił też Ericsson. Google otrzymał pierwsze egzemplarze własnego procesora Whitechapel. Także Apple planuje wprowadzanie kolejnych chipów własnej marki do swoich urządzeń. Chińska firma partnerem Northvolt. Popyt na Raspberry Pi poszybował w górę. IC Insights ostrzega, że 2020 rok może przynieść spadek sprzedaży chipów drugi rok z rzędu.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1