reklama
reklama
© orcearo dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu zachęcamy szczególnie do przeczytania wywiadu z prezesem firmy Microamp Solutions oraz artykułu o najnowszej inwestycji krakowskiej spółki ATMAT.

Polska:

ATMAT buduje nową przestrzeń produkcyjną. Microamp Solutions to lubelska spółka tworząca najnowocześniejsze rozwiązania RF dla sieci 5G. Sinterit już w nowej siedzibie. LG Chem kupuje fabrykę w Polsce. Grupa Azoty wchodzi na rynek materiałów do druku 3D. XTPL podpisuje umowę z kolejnym graczem z rynku wyświetlaczy. VIGO System opublikował raport roczny. APS Energia zwiększa moce produkcyjne w Rosji. Milton Essex, twórca urządzenia do diagnozowania alergii, wchodzi na NewConnect. DGTronik: na dłuższą metę koronawirus wpłynie na opóźnienia realizacji zamówień. Apator: w 2019 roku wypracował wyższe przychody i niższy zysk. Infoscan wprowadzi na rynek urządzenie nowej generacji. Fabryka Varroc w Niemcach – o inwestycji raz jeszcze.

Świat:

Nokia ogłosiła w tym tygodniu dwa partnerstwa w obszarze 5G: z firmami Intel i Marvell. Ericsson uruchomił natomiast fabrykę stacji bazowych w USA. Huawei planuje budowę fabryki we Francji. Saki uruchomiło nowy zakład. Elmos i Samsung nawiązują współpracę. Toyota planuje budowę fabryki aut elektrycznych. Samsung zatrudni nawet 3 tys. osób w wietnamskim centrum R&D.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2