reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu zwracamy szczególną uwagę na polską spółkę Nomagic, działającą w branży robotyzacji. Z zagranicy: Jabil konsoliduje działalność medyczna, a Continental rozpocznie budowę nowej fabryki.

Polska:

Nomagic zebrał 8,6 mln USD. Gdański producent PCB inwestuje w tester optyczny. Nowy inwestor wesprze Nestmedic Apator podpisał umowy z PSG. Dwóch zagranicznych inwestorów otrzymało rządowe granty po 3 mln PLN. LUG ogłosił wyniki. Assel pozyskał nowego klienta. Asbis inwestuje w białoruską spółkę, która opracowała innowacyjną klawiaturę. Łódzka SSE przyciąga start-upy.

Świat:

Z powodu koronawirusa możliwe będą opóźnienia w dostawach komponentów. Continental zainwestuje olbrzymią kwotę w fabrykę w USA. Producent wiązek rozwija działalność w Serbii. TCL nie będzie już produkował smartfonów BlackBerry. Jabil tworzy Jabil Healthcare. Dostawca chipów sprzedaż zakładu w Belgii. Toyota i Panasonic tworzą spółkę joint venture. PSA i Saft zbudują w Europie dwie fabryki. Niemiecki producent PCB wyprzedaje majątek. HDMI 2.1 – zmiany w branży TV i gamingowej. Wartość fuzji i przejęć w 2019 roku wzrosła. Natomiast przychody z globalnego rynku półprzewodników spadły aż o 12%.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2