reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Jabil Przemysł elektroniczny |

Jabil tworzy Jabil Healthcare

Jabil Healthcare łączy w sobie dotychczasową działalność Nypro i działalności związane z ortopedią, medycyną kręgosłupa i chirurgią urazową oraz powiązane z nimi podmioty wytwarzające przyrządy medyczne.

Jabil Inc. ogłosił skonsolidowanie całej swojej działalności w zakresie opieki zdrowotnej pod nazwą Jabil Healthcare. Nowym podmiotem kierować będzie Steve Borges, dyrektor generalny i wicedyrektor wykonawczy. Jabil Healthcare łączy w sobie dotychczasową działalność Nypro i działalności związane z ortopedią, medycyną kręgosłupa i chirurgią urazową oraz powiązane z nimi podmioty wytwarzające przyrządy medyczne.
- Bieżąca konsolidacja sprawi, że Jabil stanie się największym dostawcą rozwiązań produkcyjnych dla sektora opieki zdrowotnej, posiadającym 35 ośrodków na całym świecie i prawie 20 tys. pracowników obsługujących czołowe marki w tym obszarze – podkreśla Jabil w komunikacie.
Jabil Healthcare obsługuje pięć głównych sektorów rynku opieki zdrowotnej: wyroby medyczne, ortopedię, diagnostykę, układy dostarczania leków i powszechnie dostępne produkty lecznicze. Jak zauważa firma, w każdym z tych obszarów popyt na rozwiązania podnoszące jakość opieki pociąga za sobą istotne zmiany w ewolucji produktów i usług leczniczych i przyczynia się do wprowadzania cyfrowych innowacji w opiece zdrowotnej. Kluczową rolę odgrywają tutaj internet rzeczy (IoT) i innowacje w zakresie cyfrowych platform opieki zdrowotnej, które są możliwe dzięki łączności, czujnikom i miniaturyzacji. - Połączenie sił zespołów Jabil i Nypro daje nam wyjątkowe możliwości w zakresie przyspieszenia postępu technologicznego i zwiększenia wartości rozwiązań oferowanych naszym klientom, ich pacjentom i całemu sektorowi opieki zdrowotnej - powiedział Borges. - W czasach zyskiwania na znaczeniu platform cyfrowych w ochronie zdrowia i wytwarzania przyrostowego nadszedł odpowiedni moment, aby połączyć różne obszary naszej działalności i wiedzy pod jedną silną marką. Przy okazji tej wiadomości warto przypomnieć, że jesienią 2018 roku Jabil ogłosił przejęcie 14 zakładów Johnson & Johnson. Firma podkreśla, że Jabil Healthcare czerpie ze znajomości branży medycznej i bogatego doświadczenia we współpracy z innymi sektorami, do których należą formowanie wtryskowe, elektronika, integracja czujników i wytwarzanie przyrostowe, aby pomagać producentom z branży opieki zdrowotnej szybciej wdrażać innowacje technologiczne i zwiększać skalę ich wykorzystania. Jedną ze wspieranych przez Jabil firm działających w branży medycznej jest tworzona przez kobiety spółka technologiczna Elvie.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama