reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu szczególnie zwracamy Waszą uwagę na wywiad z producentem płytek drukowanych z Czech. Rozmawialiśmy też z polskim producentem testerów dla branży elektronicznej – firmą INtech.

Polska:

Producent PCB z Czech, firma Gatema, inwestuje i wchodzi na nowe rynki. INtech działa już w nowej siedzibie. Orbit One świętuje 10 lat działalności w Polsce. Prochem wybuduje dla koreańskiej firmy Foosung Poland w Kędzierzynie-Koźlu. Whirlpool automatyzuje łódzki zakład. Centrum Techniczne Nexteer Automotive w Tychach działa już na pełnych obrotach. Polska fabryka Volvo z największym w Europie zamówieniem na autobusy elektryczne. Apator skorygował prognozy na 2019 rok. Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 i 4 połączą się w jeden podmiot. Polska spółka z branży kolejowej debiutuje w Mjanmie. ML System z nową umową, wspierającą projekt Quantum Glass.

Świat:

Google przejmuje Fitbit. Broadcom sfinalizował warte 10,7 mld USD przejęcie. Powstanie motoryzacyjny gigant: fuzja FCA i PSA. Avera Semiconductor należy już do Marvella. A z kolei AVX kupuje Chengdu OK New Energy. Brose uruchomi nowy zakład w Serbii. Partnerstwo ZF i Cree. Porsche inwestuje w izraelski start-up. Samsung likwiduje dział R&D w USA. Flex: możliwy transfer produkcji z Chin do Indii. Henkel rozpoczął budowę nowej fabryki w Korei Południowej. IFR raportuje: 6% wzrost sprzedaży robotów na świecie i 40% w Polsce.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1