reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NexteerAutomotive Przemysł elektroniczny |

Centrum techniczne Nexteer Automotive w Tychach działa już na pełnych obrotach

We wrześniu 2019 roku koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive zakończył ostatnią fazę tworzenia Europejskiego Centrum Technicznego firmy w Tychach.

Od 2016 roku Europejskie Centrum Techniczne prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów: od budowy prototypów, po badania na torze testowym. Obecnie pracuje w nim już ponad 200 inżynierów.
Firma poinformowała, że – wraz z powstałą przed trzema laty halą produkcyjno-magazynową - zainwestowała w nową infrastrukturę w Tychach już niemal 70 mln PLN na przestrzeni trzech ostatnich lat i będzie wciąż zwiększać tę kwotę. W przypadku zakładu produkcyjnego będą to inwestycje w linie produkcyjne, natomiast w przypadku centrum technicznego – w kolejne urządzenia testowe. Eksperci pracujący w Europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive są odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych EPS. Ponadto w najbliższym czasie będą też uczestniczyli w projektach związanych z tworzeniem autonomicznych pojazdów, nad którymi firma pracuje już teraz wraz ze swoimi klientami głównie w centrali firmy w USA oraz w Niemczech. Na przestrzeni ostatnich trzech lat w ramach Europejskiego Centrum Technicznego powstał m.in. ośrodek testowy samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive (przy nowo otwartym torze testowym położonym obok zakładu), tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS zarówno pod kątem mechanicznym, jak i elektrycznym) oraz centrum tworzenia prototypów. Od 2016 roku Nexteer zatrudnił ponad 150 inżynierów i nadal zwiększa tę liczbę. Są to zarówno młodzi absolwenci polskich uczelni, jak i uznani na rynku specjaliści różnorodnych dziedzin, między innymi: inżynierowie mechanicy, projektanci CAD/CAM, inżynierowie analiz FEM, projektanci systemów wbudowanych, programiści „embedded”, testerzy oprogramowania i funkcji, inżynierowie elektronicy i projektanci obwodów. - Inżynierowie pracujący w naszym Centrum Technicznym mają unikatową możliwość projektowania i rozwijania najbardziej zaawansowanych typów systemów sterowniczych, które wyznaczają trendy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia setek milionów samochodów na świecie. Można stwierdzić, iż pracownicy centrów technicznych czy badawczo-rozwojowych to - nie tylko w branży motoryzacyjnej – elita skupiająca najlepszych specjalistów, którzy decydują o kształcie najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce tworzymy zespół, który wraz z naszymi klientami współtworzył będzie samochody przyszłości – mówi Ryszard Iskra, dyrektor ds. technicznych Nexteer Automotive Poland.
© Nexteer Automotive jest globalną firmą produkującą układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. Koncern jest notowany na giełdzie w Hong-Kongu. Dla ponad 50 klientów Nexteer Automotive pracuje sztab ponad 13 000 osób, wykonujących powierzone im zadania w 27 fabrykach, pięciu centrach inżynieryjnych, dziesięciu centrach obsługi klienta oraz trzech centrach testowych położonych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Wśród klientów Nexteer Automotive znajdują się m.in.: BMW, GM, Fiat, Ford, Toyota, Chrysler, PSA Peugeot Citroen oraz producenci z Indii, Chin oraz Ameryki Południowej. Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automotive. W naszym kraju znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Gliwicach oraz Tychach, zatrudniające łącznie ponad 1500 osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych. Tyska fabryka Nexteer Automotive jest zarazem jednym z największych zakładów firmy na świecie pod względem zatrudnienia oraz wielkości produkcji.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-1
reklama
reklama