reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 września 2019

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu piszemy m.in. o sukcesie bardzo ciekawej polskiej spółki na Kickstarterze, kontrakcie Umicore dotyczącym produkcji w zakładzie w naszym kraju oraz supernowoczesnej fabryce ABB. Zachęcamy do lektury!

Polska:

Whirlpool zainwestuje 100 mln PLN w łódzką fabrykę. Saule Technologies realizuje projekt dla branży elektromobilności. Samsung uruchomił trzeci w Polsce inkubator dla startupów. APS Energia negocjuje duży kontrakt w Rosji. Solaris zademonstruje przyszłość dróg elektrycznych. Polska firma, która opracowała minimalistyczny telefon w rekordowym tempie zebrała środki w kampanii crowdfundingowej. Airly rozwija skrzydła za granicą. Nestmedic otrzymał środki finansowe od Deutsche Balaton AG. Nippon Seiki odebrał decyzję o wsparciu działalności w Łódzkiej SSE. Nieustannie zapraszamy też do udziału w targach i konferencji Evertiq Expo Kraków i ponownie przypominamy o warsztatach JM Elektronik.

Świat:

Umicore dostarczy LG Chem materiały katodowe, głównie z polskiej fabryki. Aptiv i Hyundai tworzą joint venture. ABB rozpoczęła budowę supernowoczesnej fabryki, w której roboty będą produkować roboty. UMC ma zielone światło na przejęcie Mie Fujitsu Semiconductor. Dwie wiadomości od Volkswagena: koncern uruchomił w Salzgitter produkcję akumulatorów oraz zapowiada mocne zaangażowanie w rozwój infrastruktury ładowania. Northvolt podpisuje umowę z chińskim dostawcą litu. GPV przenosi się do nowej siedziby. Lokalizację zmienia też Darekon, ale dotyczy to zakładu produkcyjnego w Finlandii. Intel przyspiesza wdrażanie technologii 7 nm.

Technologie:

Superwydajne, samodzielne rozpoznawanie głosu – idealne dla niedużych MCU. Niedrogie, 32-bitowe MCU w pakiecie 8-pinowym.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-2