reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 września 2019

Niedrogie 32-bitowe MCU w pakiecie 8-pinowym

Nowe MCU od ST oferują spore możliwości, wydajność i dużą elastyczność, zapakowaną w kompaktową formę 8-pinową SO, pozwalając przy tym na niemałe oszczędności w zakresie BOM, choć nie tylko.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma STMicroelectronics zaprezentowała nowe niewielkie mikrokontrolery z rodziny STM32, które oferowane mają być w niewielkiej 8-pinowej obudowie. Mają być też atrakcyjne pod względem kosztów, oferując przy tym 32-bitową wydajność i sporą elastyczność. Cztery nowe układy STM32G0 zapewniają unikalną kombinację 8-pinowej ekonomii z 64-MHz procesorem ARM Cortex-M0+, wspieranym przez 8 kB pamięci RAM oraz 32 kB pamięci Flash. Wydajność CPU szacuje się na 59 DMIPS. Znajdziemy tu też ciekawy zestaw komponentów peryferyjnych, w tym szybki (2.5 Mbps) ADC, układy zegarowe (timery) wysokiej rozdzielczości i wsparcie szybkiego (high-speed) interfejsu SPI. Układy te oferują także dowolne mapowanie pinów I/O i wewnętrznych funkcji MCU, dając projektantom spore możliwości i swobodę w budowaniu różnorodnych aplikacji, przy zachowaniu oszczędności kosztów (BOM). Stabilność wewnętrznego oscylatora, która jest określona z błędem nie większym niż ± 1%, w szerokich zakresach temperatury i napięcia, niweluje konieczność dodatkowego stosowania zewnętrznych elementów zegarowych. Korzystając ze sprawdzonych, niskonapięciowych funkcji projektowania i redukcji zużywanej energii, nowe STM32G0 są gotowe do wykorzystania w energooszczędnych aplikacjach, podlegających limitom pojemności baterii, przepisom dotyczącym „ekoprojektów” lub oczekiwaniom rynkowym. W ramach tej rodziny oferowane mają być też komponenty z liczbą pinów sięgającą 100, co przekładać się ma na dużą skalowalność tej rodziny układów. W ofercie dostępne mają być MCU z pamięcią Flash do 512 kB, a także z dodatkowymi peryferiami oraz funkcjami zabezpieczającymi. Opisywane 8-pinowe mikrokontrolery STM32G0 dostępne mają być w obudowie SO8N o wymiarach 6 na 4.9 mm.
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2021 22:48 V19.2.0-1