reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Chociaż to przedświąteczny tydzień, nie brakowało ciekawych newsów z branży elektronicznej: znany na świecie polski producent smart home otworzył fabrykę pod Poznaniem, a Samsung zakończył prace rozwojowe nad procesem 5 nm.

Polska:

FIBARO otworzył nową fabrykę. Flextronics International Poland wybrał spółkę, która rozbuduje halę w Tczewie. Nowi inwestorzy w Łódzkiej SSE. Creotech wybiera Technosystem. Trzy polskie ośrodki naukowe z europejskim grantem Teaming. Przypominamy również, że podczas Evertiq Expo Warszawa 2019 swój wykład przedstawi ekspert firmy PB Technik – zachęcamy do zapoznania się z tematem tego wystąpienia.

Świat:

Samsung uruchomił produkcję w 5 nm. Intel ogłosił, że zamierza wyjść z biznesu modemów 5G do smartfonów. Polskie satelity, KRAKsat i Światowid, poleciały w kosmos. Aptiv otworzył w Chinach centrum autonomicznej mobilności. Renault i Nissan utworzyły hub badawczo-rozwojowy, także w Chinach. Z kolei Volkswagen poinformował, że w rozwoju elektromobilności stawia na Chiny. OSRAM Continental otworzył nowy oddział w Meksyku. Bosch Engineering uruchamia centrum badań akustycznych. Nidec przejmuje OMRON Automotive Electronics. Samsung zwiększył przewagę, a SK hynix odnotował rekordowy wzrost – Gartner przedstawił końcowy ranking dostawców półprzewodników za 2018 rok. Zmiana na stanowisku prezesa ABB. ABB poinformowało także w tym tygodniu o partnerstwie z firmą Porsche.

Technologie

Zaawansowana i spójna platforma wizyjna do wielu zastosowań. Internet, radio FM i DAB w jednym scalaku
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1