reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Izera
Biznes |

ElectroMobility z pozwoleniem na budowę fabryki w Jaworznie

ElectroMobility Poland S.A. – polskie przedsiębiorstwo skoncentrowane na rozwoju elektromobilności i samochodów elektrycznych uzyskało pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego w Jaworznie. Dokument wydał Prezydent Miasta, czym formalnie umożliwił rozpoczęcie budowy fabryki samochodów elektrycznych marki Izera na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

Budowa inwestycji została podzielona na dwa etapy. Pozwolenie od Prezydenta Jaworzna zostało wydane dla etapu pierwszego. W ramach jego realizacji powstanie kompleks o powierzchni 169 tys. m2. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Zatrudnienie w fabryce samochodów elektrycznych marki Izera znajdzie nawet 2000 specjalistów. 

"Wszystkie zgromadzone dokumenty i analizy przeprowadzone w ostatnich tygodniach – w tym także wyniki procesu due diligence inwestycji – zostały przekazane przedstawicielom administracji państwowej nadzorującym funkcjonowanie EMP. Spółka uzyskała także pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego w Jaworznie, które – po uprawomocnieniu – kończy proces formalny związany z przygotowaniem do inwestycji, umożliwiając rozpoczęcie prac budowlanych. Wykonane prace analityczne, przedstawiona dokumentacja oraz wyniki dotychczasowych audytów i kontroli stanowią podstawę dla rzetelnej oceny projektu i umożliwią podjęcie kierunkowych decyzji właścicielskich" – skomentował Paweł Poneta, pełniący obowiązki prezesa zarządu ElectroMobility Poland.

Temat polskiej fabryki samochodów elektrycznych Izera ciągnie się już od kilku lat. Już w 2022 roku informowaliśmy, że polska spółka odpowiedzialna za projekt - ElectroMobility Poland podpisała umowę z chińskim Geely Holding. Zaledwie kilka dni po tym newsie informowaliśmy, że wartość inwestycji może przekroczyć 6 miliardów złotych. 

W marcu tego roku pisaliśmy o podpisaniu listu intencyjnego między Electromobilty Poland a Mirbud - zwycięzcą przetargu na realizację inwestycji w Jaworznie. Przedsiębiorstwo budowlane podało wtedy do wiadomości, że umowa o generalne wykonawstwo zostanie podpisana dopiero wtedy, gdy ElectroMobility Poland otrzyma wszystkie odpowiednie zgody korporacyjne. 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama