reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Izera
Przemysł elektroniczny |

Polska Izera ma nowego partnera

Geely Holding i ElectroMobility Poland podpisały umowę licencyjną na platformę SEA dla marki Izera.

Jak informuje Izera w komunikacie prasowym, Geely Holding został jej partnerem technologicznym. Na mocy umowy licencyjnej chińska grupa motoryzacyjna udostępni polskiemu producentowi dedykowaną dla samochodów elektrycznych platformę SEA (Sustainable Experience Architecture). Należy podkreślić, że EMP jest pierwszą firmą spoza grupy, która będzie wykorzystywać tę w pełni elektryczną i elastyczną technologię, która obejmuje zarówno elementy mechaniczne, oprogramowanie, jak i szeroki ekosystem cyfrowy.

„Z dumą podpisujemy umowę licencyjną z EMP na udostępnienie wiodącej w branży architektury SEA. Jesteśmy przekonani, że ta zaawansowana platforma technologiczna pomoże EMP we wprowadzaniu na rynek najwyższej jakości produktów gwarantując ich jakość technologiczną w zakresie komponentów mechanicznych, software’u oraz skalowalności rozwiązań. Polska odgrywa ważną rolę w europejskim przemyśle motoryzacyjnym i jestem przekonany, że ta umowa umożliwi szybsze przejście na napędy elektryczne tworząc szersze możliwości gospodarcze  w obszarze elektromobilności.” – powiedział Daniel Donghui Li, CEO Geely Holding Group CEO.

Podpisana umowa licencyjna przyczyni się nie tylko do popularyzacji Architektury SEA, którą Geely Holding wprowadziło na rynek we wrześniu 2020 r., ale również znacząco przybliży produkcję pierwszego polskiego elektryka.

ElectroMobility Poland ma w planach budowę gamy modelowej samochodów elektrycznych segmentu C, jako pierwszy planowany jest SUV. EMP myśli już o dwóch kolejnych modelach – kombi i hatchbacku. Pierwsze elektryki mają być produkowane pod marką Izera przez EMP w fabryce  w Jaworznie, czytamy dalej w komunikacie. Dzięki tej inwestycji planowanych jest utworzenie ok. 2400 miejsc pracy.

„Platforma SEA idealnie wpisuje się w koncepcję Izery jako produktu. Współpraca z Geely zapewnia EMP najwyższej klasy know-how w branży, a także dodatkowe możliwości biznesowe.  W dłuższej perspektywie to partnerstwo technologiczne umożliwia nam rozwój, większe zaangażowanie lokalnych dostawców oraz realizację projektu w zakładanych ramach biznesowych.” – mówił Piotr Zaremba, Prezes ElectroMobility Poland.

Geely Holding opracowywało dedykowaną pojazdom elektrycznym technologię SEA w centrach badawczo-rozwojowych w Europie i Chinach. Jak czytamy, jest ona wysoce skalowana, czyli dostępna zarówno dla pojazdów segmentu A czy E, a także dla dużych pojazdów dostawczych. Zapewnia również dostosowanie rozstawu osi w zakresie od 1800 mm do 3300 mm, w zależności od wymagań.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2