reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ElectroMobility Poland via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

Kolejny krok w kierunku produkcji Izery

ElectroMobility Poland poinformowało na swoim koncie na LinkedInie, że przetarg na realizację inwestycji firmy w Jaworznie wygrała spółka akcyjna Mirbud.

Mirbud podało natomiast w komunikacie, że podpisało list intencyjny z EletroMobility Poland na budowę zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych Izera. 

Podpisanie listu intencyjnego jest następstwem wyboru oferty Mirbudu w postępowaniu przetargowym pt. ”Wybór generalnego wykonawcy, mogącego zrealizować inwestycję budowy zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych Izera w formule Projektuj i Buduj”. Oferta złożona przez polską spółkę budowlaną została uznana za najkorzystniejszą. 

„Rozstrzygnięcie przetargu na budowę zakładu produkcyjnego to ostatni ważny krok na drodze do rozpoczęcia produkcji samochodów marki Izera. Fabryka będzie gotowa w ciągu 23 miesięcy od wbicia symbolicznej, pierwszej łopaty. Współpraca z polskim podmiotem, który ma 30-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji przemysłowych, jest gwarancją tego, że prace przy budowie zakładu produkcyjnego będą zrealizowane w najwyższym rynkowym standardzie i z dotrzymaniem harmonogramów inwestycji” – powiedział Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Mirbud podaje też, że umowa o generalne wykonawstwo zostanie podpisana dopiero wtedy, gdy ElectroMobility Poland otrzyma wszystkie odpowiednie zgody korporacyjne. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2