reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq rawpixel jannoon028 on Freepik
Przemysł elektroniczny |

Pierwsze Evertiq Expo Sophia Antipolis już dziś

W Polsce wszyscy świętują dziś Tłusty Czwartek, ale Evertiq ma jeszcze jeden powód do świętowania — pierwszą edycję Evertiq Expo na Riwierze Francuskiej. Z tej okazji Evertiq postanowił zwrócić szczególną uwagę na bieżące zmiany na lokalnym rynku oraz na całym świecie, aranżując program konferencji, który jest właśnie tego odzwierciedleniem.

Obecnie we francuskim przemyśle elektronicznym panuje duży ruch. Krajowy przemysł elektroniczny nieustannie się rozwija i ma wiele mocnych stron, które pozwolą mu na dalszy szybki wzrost, z tego też powodu Evertiq zdecydował się sprowadzić swoje Expo do Francji, a jego pierwsza edycja właśnie trwa.

Program konferencji Evertiq Expo Sophia Antipolis

Płytki PCB są podstawą urządzeń elektronicznych, służą jako fundament dla niemal każdego produktu elektronicznego, z którym mamy codziennie styczność. Dlatego też dobór materiałów do produkcji płytek PCB jest niezwykle istotnym aspektem procesu projektowania, mającym bezpośredni wpływ na wydajność, niezawodność i trwałość produktu końcowego. Nadmierna specyfikacja może jednak utrudnić znalezienie odpowiedniego partnera w zakresie PCB – pytanie więc brzmi: jak poruszać się w gąszczu tych wszystkich wymogów? Warto zatem zajrzeć na targi i posłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia Alexandre Buia, Sales Manager France w firmie Confidee, dostawcy obwodów drukowanych.

Depaneling przy użyciu technologii laserowej zyskuje coraz większą popularność na rynku, ponieważ zapotrzebowanie na doskonałą jakość cięcia i rosnąca presja kosztowa zmusiły firmy do ponownej oceny stosowania tradycyjnych metod produkcji. Abdulla Raufi z LPKF Laser & Electronics i Javier Gonzalez z InnoLas Solutions w dwóch oddzielnych prelekcjach zaprezentują, w jaki sposób technologia ta może przynieść korzyści firmom dzięki poprawie trwałości elektroniki oraz zwiększeniu wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

European Processor Initiative – europejski procesor rodzimej produkcji

Europa zużywa prawie 30% światowych zasobów superkomputerowych, tylko 5% superkomputerów jest dostarczanych w Europie, a dokładnie 0% mikroprocesorów zasilających je jest projektowanych na naszym kontynencie. Sytuację tę chce zmienić European Processor Initiative (EPI).

European Processor Initiative jest więc odpowiedzią UE na strategiczne wyzwanie, jakim jest pilna potrzeba odzyskania autonomii. SiPearl jest z kolei prywatną firmą, która powstała w ramach EPI. Zlokalizowana we Francji, Niemczech i Hiszpanii projektuje kolejny energooszczędny mikroprocesor dla HPC, a kolejne generacje mikroprocesorów SiPearl będą zasilać europejskie centra danych i infrastruktury chmurowe.

Biorąc pod uwagę skalę i znaczenie European Processor Initiative, Evertiq zaprosił Thierry'ego Lelégarda, szefa ds. bezpieczeństwa platformy w SiPearl & EPI, by opowiedział o tym przedsięwzięciu podczas Expo.

W dzisiejszym krajobrazie produkcji elektroniki, w którym każda nowa decyzja projektowa wprowadza nowe złożoności do łańcucha dostaw organizacji, ten kto nie bierze pod uwagę długoterminowego ryzyka lub kosztów, zostanie w tyle. Jak więc chronić marże w obliczu ryzyka rynkowego i ewolucji? Na to pytanie odpowie natomiast Loïc Biarez, dyrektor generalny Supplyframe podczas swojej prezentacji.

Nawigacja przyszłości – cyfrowe łańcuchy dostaw w przemyśle elektronicznym

Sylvain Chillet, Sales Executive France w Luminovo GmbH, omówi ewolucję łańcuchów dostaw od tradycyjnych metod do integracji API, wyjaśniając różnice na tej drodze. Przedstawi fundamentalną rolę cyfryzacji i automatyzacji w rewolucjonizowaniu procesów zaopatrzenia, oferując niezrównaną wydajność dla EMS i OEM.

Następnie na scenie pojawi się Michael Muehlenhoff, dyrektor ds. sprzedaży dla przedsiębiorstw w Sourceability, aby przedstawić perspektywy rynkowe i wyzwania związane z łańcuchem dostaw.

Po niedoborze nadchodzi konsolidacja: Rynek komponentów w ostatnich dwóch latach odnotował dynamiczny wzrost oraz początek konsolidacji na rynku komputerów i komunikacji. Branże motoryzacyjna i przemysłowa znajdują się natomiast na późniejszym etapie cyklu, dzięki czemu Europa odniosła znaczne korzyści. Perspektywy krótkoterminowe - makroekonomiczne i branżowe - są raczej umiarkowane, a wszystko to w obliczu rosnącego napięcia geopolitycznego: Jak wpłynie to na ogólny rozwój rynku, jak nowe technologie zachwieją branżą i jakie to ma właściwie znaczenie dla szczegółowego planowania łańcucha dostaw? Łańcuch dostaw w przyszłości ma stać się bardziej skomplikowany i będzie potrzebował więcej narzędzi cyfrowych, aby stworzyć quasi-globalną przejrzystość informacji o produktach, alertów o dostępności i procesów transakcyjnych. Niniejsza prezentacja ma na celu pokazanie pewnych rozwiązań poprawiających przejrzystość łańcucha dostaw poprzez podejście oparte na współpracy ponad granicami firm.

Miniaturyzacja i rosnąca złożoność nie kończą się na płytkach drukowanych. Zwłaszcza w odniesieniu do definicji i projektowania możliwych typów przelotek, w szczególności dla wysokowarstwowych i / lub o dużej gęstości PCB, regularnie pojawiają się pytania od projektantów, programistów i nabywców, a kwestie te podsumuje prezentacja Vjeko Grishabera, CEO ALBA PCB Group/Q-print electronic GmbH.

SiC i jego wpływ na Europę

Urządzenia SiC są obecnie stosowane przez wielu producentów samochodów elektrycznych. Zaczęło się od Tesli, potem na taki krok zdecydował się BYD, a teraz już większość producentów samochodów z wyższej półki ogłosiła modele wykorzystujące falowniki oparte na SiC. Wzrost rynku jest więc imponujący, podobnie jak związane z nim inwestycje we wzrost kryształów, waflowanie, epitaksję, produkcję urządzeń i montaż modułów mocy. ST Microelectronics jest liderem na poziomie urządzeń, a tuż za nim plasuje się Infineon Technologies. Ale jaki jest wyraźny krajobraz konkurencyjny dla Europy w całym łańcuchu dostaw SiC? Jaki może być wpływ wysokich inwestycji w Chinach i USA? Czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych 5 lat dzięki naciskowi ze strony Soitec, a także nowym technologiom opracowanym przez wiele innych firm? Na te pytania odpowie natomiast Poshun Chiu, starszy analityk ds. technologii i rynku w Yole Group.

Bardziej zrównoważony rozwój elektroniki będzie wynikał z praktyki projektowania, produkcji, użytkowania i utylizacji urządzeń elektronicznych w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Wirtualne bliźniaki pomagają więc firmom przyjmować strategie, takie jak projektowanie pod kątem trwałości i możliwości naprawy, wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu, przyjmowanie modelu biznesowego o obiegu zamkniętym, cyfryzacja i edukowanie konsumentów, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć bardziej zrównoważoną i odporną przyszłość. Warto zatem poświęcić chwilę i posłuchać Manuela Rei, dyrektora ds. rozwiązań dla branży półprzewodników w Dassault Systèmes, który wyjaśni, w jaki sposób możemy przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym i uzyskać bardziej ekologiczne systemy elektroniczne dzięki wirtualnym bliźniakom.

Unikanie przestarzałych rozwiązań

Temat dezaktualizacji nie jest wystarczająco omawiany. Po trudnym i długim okresie alokacji następuje "dostosowanie" rynku, gdy producenci półprzewodników wycinają nierentowne linie i ponownie ustalają swoje plany technologiczne. Wycofywanie produktów z produkcji odbywa się w bezprecedensowym tempie, a co najważniejsze, wiele z nich jest nieprzewidzianych. Roland Urband z Rochester Electronics opowie o tym, jakie proaktywne kroki mogą podjąć firmy, aby zminimalizować wpływ przestarzałości i zmniejszyć ryzyko związane z kluczowymi produktami.

Takie prelekcje wybrał Evertiq na pierwszą edycję swojego Evertiq Expo Sophia Antipolis w Mandelieu Congress Expo Center, które odbywa się właśnie dziś, 8 lutego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama