reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn zainwestuje 1,6 mld USD w Indiach

Tajwański gigant technologiczny Hon Hai Precision Industry Co., powszechnie znany jako Foxconn, ogłosił w poniedziałek, 27 listopada, za pośrednictwem zgłoszenia giełdowego na Tajwanie, że planuje zainwestować 1,6 mld USD w Indiach, by zaspokoić potrzeby operacyjne.

Nie ujawniono jednak konkretnych szczegółów dotyczących lokalizacji i charakteru nowych obiektów, a jak podaje India Today, rzecznik Foxconn odmówił udzielenia dalszych informacji. 

Najnowsze ogłoszenie inwestycyjne Foxconnu nie precyzuje, czy obojem uje ono istniejące projekty, których w ostatnim czasie ogłoszono dość sporo, czy oznacza coś zupełnie nowego. Przewiduje się jednak, że nowe przedsięwzięcie będzie związane z montażem iPhone'ów.

Posunięcie to wpisuje się w trwający trend wśród tajwańskich producentów elektroniki do dywersyfikacji działalności poza Chinami, jako odpowiedź na eskalację napięć pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem.

Foxconn zaangażowany jest w produkcję iPhone’ów i innych produktów w Indiach już od kilku lat. We wrześniu przedstawiciel Foxconnu nad Gangesem poinformował na LinkedInie, że firma zamierza podwoić swoją działalność w tym południowoazjatyckim kraju. W sierpniu z kolei rząd stanu Karnataka ujawnił plany Foxconnu dotyczące zainwestowania tam 600 milionów USD w dwie fabryki komponentów. Równocześnie w stolicy stanu Tamil Nadu – w mieście Chennai, Foxconn również ma zbudować zakład, który w tym przypadku kosztowałby go 194 mln USD. 

Oprócz powyższych inicjatyw, trwa obecnie budowa zakładu Foxconnu o wartości 700 mln USD na 300-hektarowym terenie w pobliżu lotniska Bengaluru, również w stanie Karnataka.

W Indiach Foxconn zarządza już dziewięcioma kampusami produkcyjnymi i ponad 30 fabrykami, zapewniając zatrudnienie dziesiątkom tysięcy osób. Z działalności nad Gangesem gigant generuje około 10 miliardów USD przychodów rocznie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1