reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn chce podwoić zatrudnienie w Indiach

Dostawca usług EMS, firma Foxconn, twierdzi, że do przyszłego roku zamierza podwoić zatrudnienie i inwestycje w Indiach.

Tajwański producent elektroniki szybko zwiększa swoją obecność w Indiach, ogłaszając inwestycje mające na celu zwiększenie produkcji w tym kraju w miarę wycofywania się z Chin.

V Lee, przedstawiciel Foxconn w Indiach, z okazji urodzin premiera Indii Narendry Modiego napisał w poście na LinkedInie:

„Pod Twoim kierownictwem Foxconn rozwijał się płynnie i szybko w Indiach. Będziemy pracować jeszcze ciężej, aby w przyszłym roku podarować Ci jeszcze większy prezent urodzinowy, dążąc do kolejnego podwojenia zatrudnienia, bezpośrednich inwestycji zagranicznych i rozwijając nasz biznes w Indiach.”

W chwili pisania tego tekstu żadne dalsze szczegóły nie zostały upublicznione.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia M B Patil, minister handlu stanu Karnataka, ogłosił, że tajwańska firma - wraz z amerykańską Applied Materials - zobowiązała się zainwestować 360 mln USD w fabrykę komponentów do obudów telefonów oraz 240 mln USD w projekt produkcji sprzętu półprzewodnikowego. Tylko te dwa projekty zaowocują utworzeniem 12 000 miejsc pracy.

Prezes firmy Liu Young-way wskazał również podczas sierpniowego briefingu, że firma weszła do Indii w 2005 roku, a jej przychody, liczba pracowników i skala inwestycji wzrastały wykładniczo. Obecnie firma jest głównie zaangażowana w działalność związaną z montażem końcowym ICT. W przyszłości Foxconn będzie jednak aktywnie wdrażać prace w obszarze kluczowych komponentów, aby zwiększyć swoją konkurencyjność w Indiach.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama