reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn z kolejną inwestycją w Indiach

Wygląda na to, że Foxconn coraz silniej łączy swoją produkcję z Indiami. Świat obiegła informacja, że gigant zainwestuje w budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w stanie Karnataka.

Wszystko za sprawą M B Patila, ministra handlu stanu Karnataka, który za pośrednictwem Tweetera napisał, że tajwańska firma – wraz z amerykańską Applied Materials – zobowiązała się zainwestować 360 mln USD w fabrykę komponentów do obudów telefonów i 240 mln USD w projekt produkcji sprzętu półprzewodnikowego. Dodał, że nowa strategia stworzy 12 000 miejsc pracy.

Jeśli informacje te zostaną potwierdzone, będzie to oznaczać pewne „domknięcie" dotychczasowych spekulacji dotyczących Foxconnu i indyjskiego przemysłu półprzewodników. Przypomnijmy, że Foxconn – jeden ze światowych gigantów półprzewodników, głównie dzięki bliskiej współpracy z Apple, większość swoich operacji prowadzi w Chinach, gdzie znajduje się największa na świecie fabryka iPhone'ów. Od dłuższego czasu spekulowano, czy coraz bardziej napięte stosunki pomiędzy USA a Państwem Środka nie wymuszą na Foxconnie zmian.

Jakiś czas temu zaczął spoglądać w kierunku ekspansji w Indiach. Nie bez znaczenia pozostawały zapewne nowe dotacje rządowe oraz dostęp wykwalifikowanej siły roboczej. Przypomnijmy, że Foxconn podpisał wcześniej umowę JV o wartości 19,5 mld USD z indyjską firmą Vedanta, zajmującą się metalami i ropą naftową, w celu utworzenia fabryki półprzewodników i wyświetlaczy. W zeszłym miesiącu wycofał się jednak z tego zobowiązania. Na samym początku sierpnia natomiast pojawiła się informacja jakoby Foxconn miał zainwestować w nową fabrykę w Indiach 194 mln USD – nie w stanie Karnataka, a w Tamil Nadu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2