reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn inwestuje w nową fabrykę w Indiach 194 mln USD

Tajwański producent podzespołów i komponentów elektronicznych podpisał umowę z urzędnikami stanu Tamil Nadu na otwarcie nowej fabryki.

Według doniesień Agencji Reutera, oddział Industrial Internet firmy Foxconn zainwestuje 194 mln USD w nowy zakład zlokalizowany w dzielnicy Kancheepuram miasta Chennai - stolicy stanu Tamil Nadu. Foxconn chciałby zakończyć budowę do 2024 roku i zatrudnić 6 000 osób.

Należy przypomnieć, że tajwański gigant posiada już kampus w pobliżu Chennai, gdzie zajmuje się montażem iPhone'ów.

Jeśli doniesienia Agencji Reutera okażą się prawdą, to inwestycja Foxconnu będzie poważnym impulsem dla indyjskiego sektora półprzewodników.

Indie ogłosiły niedawno swój własny program zachęt o wartości 10 mld USD, który jest w zasadzie wyzwaniem rzuconym Chinom w dziedzinie półprzewodników. Dzięki zachętom, Indie chciałyby w ciągu najbliższych dziesięciu lat zrównać się z przemysłem półprzewodnikowym Państwa Środka.

Indie swoje plany traktują poważnie. Świadczą o tym ogłaszane w ostatni dniach inwestycje takich firm jak Hewlett Packard, Micron i innych.

Jednak strategia firmy Foxconn wobec Indii była niejednoznaczna. Firma trafiła na pierwsze strony gazet, gdy odwołała proponowaną spółkę joint venture z Vedanta Group, która miała oznaczać wejście Indii na prawdziwie globalny rynek produkcji chipów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama