reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ElectroMobility Poland
Przemysł elektroniczny |

ElectroMobility rozpoczyna rekrutację. Izera coraz bliżej?

Jesienią w Electro Mobility było zatrudnionych 70 osób, teraz - jak podaje portal slazag.pl - rekrutacja specjalistów, którzy pomogą zbudować polskiego elektryka ruszyła w najlepsze.

Przez długi czas wydawało się, że projekt Izery skończy się jedynie na planach i marzeniach, że Polska w końcu doczeka się swojego samochodu. Jednak w listopadzie, świat obiegła informacja, że ElectroMobility Poland zyskało nowego partnera – chiński Geely Holding, który dostarczy platformę dla Izery; kilka dni później ogłoszono, że w fabrykę w Jaworznie zostanie zainwestowanych nawet 6 mld zł, a na koniec grudnia poinformowano o 250 mln zł dofinansowania

Teraz portal slazag.pl pisze, że rozpoczęła się rekrutacja kolejnych specjalistów, tak z branży IT, jak i fachowców, którzy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przy produkcji Izery.

„Szczegółowo analizujemy wszystkie aplikacje pod kątem planowanych lub prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych i skontaktujemy się z osobami, których profile odpowiadają na bieżące potrzeby spółki w tym zakresie.” – pisze na swojej stronie EMP.

Poszukiwani są zatem specjaliści z branży IT – analityk biznesowy, architekt, kierownik aplikacji, projektu czy specjalista ds. infrastruktury. Oprócz tego trwa rekrutacja inżynierów, ekspertów i menadżerów „w obszarze rozwoju produktu”, ale również „doświadczeni inżynierowie i eksperci w obszarze produkcji”, eksperta (starszego inżyniera) do spraw systemów zewnętrznych nadwozia, menedżera platformy, zarządzającego inżyniera ds. napędu i architektury HV, głównego inżyniera systemu zarządzania temperaturą, specjalistów od systemów elektrycznych i elektronicznych pojazdu czy oświetlenia. 

Ponadto ElectroMobility Poland rekrutuje również na stanowiska z „obszaru zakupów i łańcucha dostaw”. Tutaj poszukiwani są „kupcy, starsi kupcy, category managerów w obszarze zakupów bezpośrednich, pośrednich, inwestycyjnych”. 

„Zapraszamy osoby z doświadczeniem nabytym w koncernach motoryzacyjnych, firmach technologicznych współpracujących blisko z producentami samochodów, a także w korporacjach innych branż, gdzie funkcjonują dojrzałe procesy zakupowe." – pisze EMP.

Jak zapowiadano, budowa fabryki Izery ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 roku, a zatrudnione mają tam zostać 2403 osoby, z czego 463 osoby będą pracownikami spawalni, a 245 lakierni. Pierwsze polskie elektryki mają zjechać z taśmy pod koniec 2025 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama