reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Izera
Przemysł elektroniczny |

Kolejne 250 mln zł dofinansowania dla Izery

Należąca do ElectroMobility Poland, marka Izera poinformowała wczoraj na swoim Facebooku o podpisaniu aneksu do umowy inwestycyjnej ze Skarbem Państwa, na mocy którego zwiększone zostanie dofinansowanie projektu z 250 mln zł do kwoty 500 mln zł.

Podpisany aneks dotyczy umowy inwestycyjnej z dnia 28 lipca 2021 roku. 

Zwiększenie inwestycji pozwoli na kontynuowanie prac z Geely Holding, dalsze prace inżynieryjne, a także umożliwi działania przygotowawcze związane z budową fabryki Izery w Jaworznie. 

Od listopada nie cichną echa dotyczące przyszłości polskiego elektryka. Najpierw, świat obiegła informacja, że Geely Holding i ElectroMobility Poland podpisały umowę licencyjną na platformę SEA dla marki Izera. Chińska grupa motoryzacyjna jest więc stosunkowo nowym partnerem technologicznym polskiej firmy. O podpisaniu wspólnego kontraktu Evertiq informował w połowie listopada: Polska Izera ma nowego partnera

Z kolei informacje dotyczące budowy zakładu produkcyjnego, pojawiły się pod koniec listopada. O planach ten ambitnej inwestycji pisał również Evertiq: Izera zainwestuje w fabrykę w Jaworznie nawet 6 mld zł.

Łącznie dofinansowanie w wysokości 500 mln zł pozyskano ze środków Budżetu Państwa z Funduszu Reprywatyzacji w ramach działań przygotowawczych, niezbędnych do opracowania technicznego i uruchomienia produkcji samochodów elektrycznych pod marką Izera.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama