reklama
reklama
© orcearo dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Dzisiejsza najciekawsza wiadomość z kraju, to kolejna inwestycja japońskiej firmy Nippon Seiki w Gdańsku. A oto co jeszcze działo się w tym tygodniu.

Polska:

Nippon Seiki powiększa biuro i zespół w Gdańsku. AQ Group otworzyło zakład w Łodzi. Robot Photon pozyskał 6,4 mln PLN na rozwój. Polskie firmy dla wielkiej nauki – krajowi dostawcy CERN. Dno Bałtyku będą badać autonomiczne roboty. Near Space Technologies podpisał list z intencyjny z Fundacją OpenSpace. Klimor otworzył nową halę w Gdyni. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej pracują nad zdalnym i nieinwazyjnym narzędziem do nadzoru pasieki pszczelarskiej. Gdańska uczelnia staje się też centrum testowania smart grid. Kitron: produkcja w Grudziądzu rośnie zgodnie z planem.

Świat:

Molex: 500 osób straci pracę w związku z zamknięciem zakładu. Google chwali się kwantowym przełomem. Umicore podpisało umowę na dostawy z Samsung SDI. TSMC: ponad jedna czwarta przychodów z produkcji w 7 nm. GlobalFoundries: i NTU Singapore: 120 mln USD partnerstwo w obszarze innowacyjnych pamięci. Firma przejmuje także zespól inżynierów PDK. Komisja Europejska daje zielone światło akwizycji Cypressa. Sygnify przejmie Cooper Lighting Solutions od Eatona. Blue Origin nawiązał partnerstwa, wspierając NASA w organizacji lotu załogowego na Księżyc. Produkcja w procesach <10 nm będzie się szybko zwiększać. CATL rozpoczął budowę fabryki w Niemczech.

Technologie:

Vitis – ujednolicona platforma software od Xylinx. SDRAM DDR4 4 Gb na 1.2 V dla urządzeń mobilnych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1