reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 października 2019

Near Space Technologies podpisał list z intencyjny z Fundacją OpenSpace

3 grudnia 2018 roku firma Near Space podpisała list intencyjny z Fundacją OpenSpace, realizującą pierwszy w Polsce projekt amatorskiego satelity kosmicznego.

Projekt OpenSat, nad którym pracuje Fundacja, to low-costowy satelita edukacyjny o rozmiarach 1U (10x10x10 cm). Pomimo małych rozmiarów satelity, konstruktorzy chcą przetestować innowacyjne rozwiązania, np. nowy rodzaj perowskitowych ogniw fotowoltaicznych produkowanych przez Wrocławską firmę Saule Technologies. OpenSat jest pierwszym w Polsce projektem satelitarnym realizowanym przez amatorów. Jak podkreśla Near Space w komunikacie, grupę konstruktorów stanowią bardzo ambitni, młodzi ludzie, którzy mimo swojego wieku mają już liczne sukcesy i doświadczenie w projektach związanych z branżą kosmiczną. Na czele grupy stoi Karol Wojsław, prezes i założyciel Fundacji OpenSpace i redaktor serwisu Space24.pl. 3 grudnia Near Space Technologies podpisało z Fundacją OpenSpace list intencyjny, w którym strony deklarują początek negocjacji, których efektem ma być umowa o świadczeniu na rzecz Fundacji usług:
  • testowania podzespołów elektronicznych satelity OpenSAT w symulowanych warunkach kosmicznych z wykorzystaniem wspólnie opracowywanej infrastruktury badawczej będącej przedmiotem osobnych porozumień pomiędzy stronami,
  • testowania modeli inżynieryjnych satelity w warunkach zbliżonych do oczekiwanych podczas misji kosmicznej, łącznie z lotami stratosferycznymi prototypów na pokładach rakiet sondujących i szeroko rozumianych platform stratosferycznych,
  • wykonania struktury mechanicznej satelity OpenSAT na potrzeby prototypów inżynieryjnych i modelu lotnego.
Near Space Technologies jest firmą z branży aerospace skupioną na dostarczaniu rozwiązań dla projektów near space. Jak podkreśla spółka, wiedza i doświadczenie pozwalają oferować szeroką gamę produktów i usług dla modelarzy, studentów i profesjonalistów, pomagając w rozwoju problemów, które może napotkać każdy pasjonat amatorskiej astronautyki.
reklama
reklama
November 22 2021 13:31 V19.1.3-1